Şap’tan kapanan Simav Hayvan Pazarı bugün açılıyor

Şap’tan kapanan Simav Hayvan Pazarı  bugün açılıyor
6 Aralık 2011 tarihinden bu yana kapatılan hayvan pazarı bugün tekrar açılıyor.

Kütahya Simav'da 3 yerleşim merkezi 5 işletmedeki büyükbaş hayvanlarda baş gösteren şap hastalığı nedeniyle alım satım işlemleri 6 Aralık 2011 tarihinden bu yana kapatılan hayvan pazarı bugün tekrar açılıyor.
Simav Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Ali Ceylan, ilçenin Naşa, Öreyler beldeleri ile Aşağı Dolaylar köyünde 5 işletmede görülen hastalığın yapılan müdahaleler sonunda kontrol altına alındığını ve karantina tedbirlerinin de 6 Mart 2012 tarihinden itibaren kaldırıldığını bildirdi.
Ceylan, haftanın Salı günleri açık tutulan İç Ege ve Marmara’nın en büyük Hayvan pazarı olarak kabul edilen Simav Hayvan Pazarının 6 Mart 2012 tarihinden itibaren yeniden açılması yönündeki kararı belediye hoparlöründen yaptığı sık anonslarla vatandaşlara duyurmaya çalıştıklarını kaydetti.
Simav Ziraat Odası Başkanı Kadir Bütüner’de Türkiye'nin birçok bölgesine hayvan sevkıyatının gerçekleştiği Simav Hayvan Pazarının 120 günlük aranın ardından tekrar açılmasının ilçe ekonomisinin canlanması açısından çok olumlu bir gelişme olduğu görüşünü savundu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com