Sarai cinayetinde şok gelişme!

Sarai cinayetinde şok gelişme!
Cankurtaran’daki surlarda cesedi bulunan Amerikalı Sarai Sierra’nın en son Galata Köprüsü’nde randevulaştığı Taylan K. ile bir gece önce birlikte olduğu ortaya çıktı. Polis, Taylan K.’dan da kan ve sperm örneği aldı...

Günlerce polis tarafından arandıktan sonra Cankurtaran’daki surların dibinde bir dehlizde cesedi bulunan Sarai Sierra cinayetiyle ilgili soruşturma çok yönlü sürüyor. Cinayet soruşturması sırasında ifadeleri alınan 22 kişinin kan örneklerinin alınarak Adli Tıp Kurumu’na gönderildiği öğrenildi.

GALERİ İÇİN TIKLAYIN!

Vatan gazetesinin haberine göre, bu kişiler arasında İran uyruklu olduğu tespit edilen ikisi kadın 3 kişinin bulunduğu da belirtildi. Polisin kan ve sperm örneği aldığı kişiler arasında Sarai Sierra’nın kaybolması sürecinde de mailleştiği ortaya çıkan Taylan K.’nın da olması dikkat çekti. Bu kişilerden alınan örneklerden DNA profilinin çıkarılacağı bunların Sarai Sierra’nın cesedinden el edilen bulgularla karşılaştırılacağı öğrenildi. Yeni şüphelilerin bulunması halinde de kan örneklerinin alınarak DNA profillerinin çıkarılacağı belirtildi. Polisin bu uygulamayı Taylan K.’nın ifadesinde “Sarai ile kaybolmadan bir gün önce buluştuk ve o gece birlikte olduk” dediği için yaptığı öğrenildi.

Surlar 24 saat gözetlenecek

ADLİ TIP'TA 3 DAİRE ÇALIŞIYOR

Adli Tıp Kurumu’nda ise Cinayet Büro Amiri’nin de bizzat katıldığı 5 saatlik otopsinin ardından alınan örneklerin incelenmesine devam ediliyor. Adli Tıp Kurumu bünyesinde çalışan Morg İhtisas Dairesi’nde patolojik bulguların, Biyoloji İhtisas Dairesi’nde kıl ve doku örneklerinin incelendiği, Kimya İhtisas Dairesi’nde ise Sarai Sierra’nın kanında alkol ya da uyuşturucu madde bulunup bulunmadığının araştırıldığı öğrenildi.

E-MAİL KAYITLARI YOLDA

Polis Sarai Sierra’nın kayıp bilgisayar ve cep telefonunu bulmak içinde yoğun bir şekilde çalışırken Amerika’dan istenen e-mail kayıtlarının bugün ya da yarın polisin elinde olması bekleniyor. Normalde çok üzün süren bu işlemin polisin çabalarıyla çabuklaştırıldığı gelen bilgilerin cinayetin aydınlatılmasında çok önemli olduğu belirtildi.

"Eşime tecavüz mü edildi?"

APPLE'DEN SİNYAL DESTEĞİ

İstanbul polisi Sarai Sierra’nın cesedinin bulunmasının ardından kayıp olan Iphone ve Ipad’inden yola çıkarak katil ya da katil zanlılarına ait veri elde edebilmek için FBI’dan da yardım alıyor. Ipad ve Iphone’ların pillerinin çıkartılamaması ve pillerinin tamamen sıfırlanmadığı sürece de üretici firma tarafından sinyal verisi alabileceği öğrenildi. Polis önceki gün de bölgede dedektörle arama yapmıştı.

MONTU KAYIP

Güvenlik kamerası görüntülerini inceleyen polis, Amerikalı kadının olayın yaşandığı 21 Ocak günü sahilde yürüyüş yaptığını ve Cankurtaran’daki tarihi kapıyı görünce fotoğrafını çekmek için sahil yolundan karşıya geçtiğini belirledi. Bu arada Sarai’nin olay günü üzerinde bulunan montunun da kayıp olduğu ve polisin olay yerinde 4 gündür yaptığı aramalarda bu montu da aradığı belirtildi. Genç kadının montunun kayıp olması, cinayetin bölgede yaşayan evsizler tarafından gerçekleştirilmiş olabileceği ihtimalini de güçlendiriyor.

ANNESİ GÖZYAŞLARI İÇİNDE KONUŞTU

Sarai Sierra’nın annesi Betzeida Jimenez, genç kadının çocuklarının annelerinin başına gelenlerden haberi olmadığını belirterek, “Babaları eve dönene kadar bekliyoruz” dedi. Sierra’nın eşi Steven Sierra ve erkek kardeşi David Jimenez geçen hafta soruşturmaya yardımcı olmak için İstanbul’a gelmişti. Sarai-Steven Sierra çiftinin 9 ve 11 yaşlarında iki oğlu var. Çocukların babaları ABD’ye dönene kadar bir aile dostlarının yanında kaldığı belirtildi. Anne Jimenez, düzenlediği basın toplantısında, “Bu bütün aile bir arada yapmamız gereken bir şey. Onlarla babaları konuşacak. Bunu onlara söylememiz çok zor. Bu konuşmayı eve dönünce Steven’ın yapması gerekiyor” dedi.

FBI devrede!

HER TAŞIN ALTINA BAKIYORLAR!

Genç kadının cesedinin bulunduğu bölgede polis 4 gündür çalışmalarını sürdürüyor. Dün sabah 09.00’da gelen olay yeri inceleme polislerinin de yer aldığı yaklaşık 25 kişilik ekip, inceleme yapılan alanı genişletti. Sararayburnu’ndaki surların altında bulunan Turgut Reis heykeli önünde toplanan polisler, ayak üstü bir toplantı yaptıktan sonra surlara çıkarak incelemelerine başladı. Evsizlerin kaldıkları bazı oda büyüklüğündeki yerler güvenlik şeridi çekilerek incelemeye alındı. Kalabalık bir polis grubu da Eminönü’nden Sarayburnu istikametine doğru tren rayları ve sur çevresinde delil arama çalışmaları yaptı. Polis ekiplerinin çalışmaları devam ediyor. Olay yeri ekiplerinin incelemelerinin 4 gün daha devam edileceği öğrenildi.

TOPBAŞ:İSTANBUL DAHA GÜVENLİ

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, ABD’li Sarai Sierra cinayetine ilişkin şu değerlendirmede bulundu: “Dünyanın diğer kentleriyle mukayese ettiğinizde, İstanbul daha güvenli. Bu vahşi cinayet bizi üzmüştür. Mutlaka failler tespit edilecek. Ancak hoşumuza gitmeyen bir sonuç ortaya çıkmıştır. Çalışmalar sürmekte, valilik ve emniyetimizle müşterek çalışmalar yapıyoruz.”(SNK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com