Sarai Sierra için FBI devrede!

Sarai Sierra için FBI devrede!
ABD Kongre Üyesi Michael Grimm, İstanbul'da cesedi bulunan ABD'li Sarai Sierra'nın ölümüne ilişkin soruşturmaya FBI'ın da destek verdiğini açıkladı.

Grimm, New York Staten Island'ta Sierra'nın ailesiyle düzenledikleri basın toplantısında, Türk yetkililerin FBI'dan soruşturmaya yardımcı olmalarını istediğini belirtti.

ABD'li amatör fotoğrafçı Sarai Sierra'nın ortadan kayboluşu, yaklaşık 10 günlük aramalar sonunda cesedinin Sarayburnu’daki surlarda bulunmasıyla sonuçlanmıştı.

Adli Tıp: Tecavüz yok

CNN, ABC, Fox News ve CBS gibi kanalların cesedin bulunduğu yerden yaptıkları canlı yayınlar, özellikle ABD basınının cinayete gösterdiği yoğun ilgiyi ortaya koyarken, New York'ta yapılan basın toplantısında bir iddia ortaya atıldı.

GALERİ İÇİN TIKLAYIN!

Sierra'nın cesedinin bulunması sonrası da dile getirilen ABD istihbaratının Türk emniyetine yardımı konusu, bu kez ABD Kongre Üyesi Michael Grimm tarafından seslendirildi.

Grimm, New York Staten Island'ta Sierra'nın ailesiyle düzenlenilen basın toplantısında, Türk yetkililerin FBI'dan soruşturmaya yardımcı olmalarını istediğini ve FBI'ın da destek verdiğini kaydetti.

Cinayeti kayıp tablet çözecek

ÖLÜMÜ ARAŞTIRILIYOR

Birinci önceliklerinin Sarai Sierra'nın cenazesini New York'a getirmek olduğunu ifade eden Grimm, Türk polisi içinde oluşturulan özel bir ekibin bölgeden topladığı görüntüleri incelediğini ve Sierra'nın nasıl öldürüldüğünü araştırdığını söyledi.

Sarai Sierra'nın babası Dennis Jimenez, basın toplantısında, kızlarının Türkiye'nin zengin tarihi eserleri ve mimari yapısıyla çok ilgilendiğini ve bu yerleri görmek ve fotoğraf çekmek için Türkiye'ye gittiğini söyledi.

ÇOCUKLARINA SÖYLENMEDİ

Sarai'nin annesi Betzaida Jimenez de torunlarına henüz annelerinin başına gelenleri anlatmadıklarını belirtti. Torunlarına sadece babalarının tatil sonrası annelerini almaya gittiğini söylediklerini kaydeden anne Jimenez, çocuklara gerçeği babalarının dönüşünün ardından söylemeyi planladıklarını anlattı.

ABD DIŞİŞLERİ DE FBI DEDİ

Öte yandan konu, Sierra'nın öldürülmesi ABD Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Victoria Nuland'a soruldu.

Bu kez ABD halkı sordu

Günlük basın toplantısında soru üzerine konuşan Nuland, soruşturmayı yürüten Türk polisi ve Türk yetkililerle çalışmaya devam ettiklerini kaydetti.

Sözcü Nuland, ''Türk hükümetiyle işbirliğimiz gerçekten olağanüstü. FBI, saldırıya yönelik soruşturmanın yürütülmesinde, Türk polisiyle yakın koordinasyon yürütüyor'' dedi.(SNK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com