Sarai’nin telefonundan görüşme tespit edildi

Sarai’nin telefonundan görüşme tespit edildi
İstanbul’da 21 Ocak’ta kaybolduktan sonra bir daha haber alınamayan ABD’li amatör fotoğrafçı Sarai Sierra’nın cep telefonundan önceki akşam saat 22.30’da sinyal alındı.

Skype üzerinden kısa bir süre sinyal alınan bu telefon görüşmesi sonrasında kayıp kadının hayatta olduğu yönündeki umutlar arttı.

Aranan 'Taylan' gözaltına alındı!

FLAŞ GELİŞME!

İstanbul’da 21 Ocak’ta kaybolan 33 yaşındaki ABD vatandaşı Sarai Sierra’nın hayatta olduğu yönünde umutları artıran bir gelişme yaşandı. Sierra’nın telefonundan önceki akşam saat 22.30 sıralarında sinyal alındı. Telefonla Skype üzerinden kısa bir süre görüşme yapıldığının belirlenmesi Amerikalı kadının hayatta olduğunu düşündürüyor. Telefonunun sinyal vermesi üzerine harekete geçen polis, konu ile ilgili Amerikalı yetkililerle temasta bulunuyor.

Yalova ve Bursa'da 'Sarai' alarmı!

POLİS TAYLAN'A ULAŞTI

Beyoğlu'nda kaldığı evden çıktıktan sonra ortadan kaybolan Amerika Birleşik Devletleri (ABD) vatandaşı Sarai Sierra(33)'nın FBI tarafından İstanbul Emniyeti'ne bildirilen, en son 21 Ocak'ta internet üzerinden konuşup buluşmak üzere yola çıktığı "Taylan" takma adlı kişinin kimliği belirlendi.

GALERİ İÇİN TIKLAYIN!

"TAYLAN" BASINDAN ÇEKİNİNCE..

Polis cep telefonundan ulaştığı bu kişiyi ifade için çağırdı. Ancak basının ilgisinden çekinen bu kişinin emniyete gelmek istemediği öğrenildi.  Polis telefonda, Taylan’a, 21 Ocak’ta Sarai Sierra’yla mesajlaştıktan sonra Galata Kulesi’nde görüşüp görüşmediğini sordu. Sierra ile 4 ay önce internette tanıştıklarını söyleyen Taylan’ın, “O gün göreşemedik ama daha önce görüştük” dediği öne sürüldü. Polis, basın tarafından görüntülenmek istemediği için Asayiş Şube Müdürlüğü’ne gelmeyen Taylan’la başka bir emniyet binasında buluştu. İfadesi alınan Taylan’ın gözaltına alınıp alınmayacağına ise savcı karar verecek.

FBI'dan isim geldi!

Yetkililer, adını açıklamak istemedikleri "Taylan" takma adlı kişini şüpheli durumda olmadığını ve sadece bilgisine başvurulacağını belirttiler.

AMSTERDAM’DAKİ ARKADAŞI

Sierra’nın 15 Ocak’ta yurtdışına çıkması üzerine polis yurtdışı bağlantılarını da mercek altına almıştı. Sierra’nın 16 Ocak gününü geçirdiği Hollanda’nın Amsterdam kentinde sürekli fotoğraf paylaştığı Instagram sitesinden tanıştığı Ammer Redurom’un yanında kaldığını belirlendi. Ammer Redurom bir günlük Amsterdam gezisinden çektiği Sarai’nin fotoğraflarını kendi Facebook sayfasından paylaştı. Sarai Sierra’nın, ABD’de bir sağlık kuruluşunda 450 dolar ücretle danışma görevlisi olarak haftada 3 gün çalıştığı belirlendi.

NEDEN İSTANBUL

Polis, Sarai Sierra’nın neden Hollanda ve Almanya’ya gittiğini ve Avrupa’dan ülkesine dönme seçeneği varken 3 gün için tekrar neden Türkiye’ye döndüğünün kesinleştirilemediğini, soruşturmanın bu açıdan da sürdürüldüğünü bildirdi.

Emniyete ihbar yağıyor!

İSTİKLAL CADDESİ'NDE GÖRÜNTÜ

Sierra’yı arama çalışmaları da tüm hızıla sürüyor. FBI, Sierra’nın, 21 Ocak’ta kaybolmadan bir gün önce Gmail’den Taylan adlı bir kişiyle mesajlaştığını belirledi. Bu mesajlaşmalar üzerine polis, Sierra’nın kaldığı evden Galata Kulesi yönündeki sokakların güvenlik kameralarını topladı. 230 Güven Timi’nin topladığı görüntülerin birinde, Sierra’nın 20 Ocak’ta İngiliz Konsolosluğu’nun önünden geçerken güvenlik kamerasına takıldığı belirlendi. Görüntüde Sierra’nın İstiklal Caddesi yönüne gittiği ve başında şapka olmadığı belirlendi.

KREDİ KARTI DÖKÜMLERİ DE İSTENDİ

Polis, Sierra’nın yanında taşıdığını belirlediği kredi kartı dökümlerini de FBI’dan talep etti. Bu bilgilerin emniyete henüz ulaştırılmadığı belirtildi. Sarai Sierra’nın, ABD’de bir sağlık kuruluşunda resepsiyon görevlisi olarak haftada 3 gün çalıştığını ve 450 dolar ücret aldığını belirledi. Polis, Sierra’nın neden Hollanda ve Almanya’ya gittiğini ve Avrupa’dan ülkesine gitmek seçeneği varken 3 gün için tekrar neden Türkiye’ye döndüğünün kesinleştirilemediğini, soruşturmanın bu açıdan da sürdürüldüğünü bildirdi. Hollanda ve Almanya emniyetiyle İnterpol kanalıyla temas kurulduğunu, Sarai’nin bu ülkede ne yaptığı ile ilgili bilgi beklendiği belirtildi.

Keayıp kadının eşi Steven Sierra’nın emniyette “Eşim Hollanda ve Almanya’ya fotoğraf sergisi gezmek için gideceğini söylemişti” dediği öne sürülmüştü. Steven Sierra ve kadının kardeşi David Jimenez, bilgi almak için dün tekrar emniyete geldi.(SNK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com