Saraybosna'da NATO-Bosna Hersek ortak konferansı

Saraybosnada NATO-Bosna Hersek ortak konferansı
"Sosyal Medya: Ortak Ülkeler İçin Ne İfade Ediyor Konferansı" başladı

SARAYBOSNA (AA) - Bosna Hersek Dışişleri Bakanlığı ve NATO'nun organizasyonuyla düzenlenen "Sosyal Medya: Ortak Ülkeler İçin Ne İfade Ediyor" konulu konferans, başkent Saraybosna'da başladı. 

Saraybosna'daki Avrupa Otelinde gerçekleştirilen iki gün sürecek konferansa, Bosna Hersek Üçlü Devlet Başkanlığı Konseyi Başkanı Bakir İzzetbegoviç, NATO Kamu Diplomasisinden Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı Danışmanı Ted Whiteside ve diğer davetliler katıldı. 

İzzetbegoviç, bu tür bir konferansın NATO üyesi ülkede değil, NATO ortak ülkesinde ilk defa yapıldığını belirterek "Bu Bosna Hersek için önemli bir ödüldür aslında. Bosna Hersek bunu yıllardır NATO ve AB misyonlarda yer almasıyla kazandı. Bu Bosna Hersek'in her zaman sorumlu bir ortak olduğunu gösteriyor" dedi. 

Bosna Hersek'in NATO'ya girmesi gerektiğini vurgulayan İzzetbegoviç, "Saraybosna'da düzenlenen konferansta, son dönemlerde birçok ülkede ciddi bir şekilde etkisi olan sosyal medya fenomeni ele alınacak. NATO üyeleri ve ortak ülkeleri bu konuda farklı politikalara sahiptir. Bosna Hersek de sosyal medya konusunda henüz politikasını belirlememiştir" diye konuştu. 

NATO Kamu Diplomasisinden Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı Danışmanı Ted Whiteside da NATO'nun bu konuda ortak ülkede ilk defa konferans düzenlediğini hatırlatarak "Konferansın düzenlenmesi için Bosna Hersek'i seçtik, çünkü burada siyasetçiler ve diplomatlarda bu konu için gerçek bir irade olduğunu gördük" dedi. 

Konferansın amacının sosyal medyanın aslında akıllı bir şekilde kullanılabildiğini göstermek olduğunu belirten Whiteside, bunu özellikle savunma ve güvenlik politikasında mümkün olduğunu vurguladı. 

Whiteside, Ukrayna'da yaşanan krize de değinerek krizin NATO'nun Bosna Hersek ve diğer ülkelerle olan ilişkilerin direk olarak etkilenmediğini vurguladı. 

Konferans yarın da devam edecek. 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com