Saraycık köyüne iftar çadırı

Saraycık köyüne iftar çadırı
Hisarcık Kaymakamı Mustafa Koç, maddi durumu iyi olmayan aileleri ziyaret ederek, beraberinde getirdiği yemek ve erzaklarla iftarda onlarla birlikte orucunu açıyor.

Hisarcık Kaymakamı Mustafa Koç, maddi durumu iyi olmayan aileleri ziyaret ederek, beraberinde getirdiği yemek ve erzaklarla iftarda onlarla birlikte orucunu açıyor.
Bu çerçevede eşi Neslihan, iki çocuğu ve Garnizon Komutanı Ahmet Özenç ile birlikte Hasanlar beldesinde oturan 4 engellinin bulunduğu evi ziyaret eden Koç, beraberinde getirdiği yemek ve erzaklarla birlikte onlarla aynı sofrada orucunu açtı. İftar sofrasında Kaymakamın öğretmen olan eşinin yemekleri kendi elleriyle doldurup engelli kardeşlere ve misafirlere ikram etmesi büyük takdir topladı.
Ramazan ayının yardım ve paylaşma ayı olduğuna dikkat çeken Kaymakam Koç,” Türk gelenek ve göreneklerinde paylaşım esastır. Bizde elimizdekileri ve yüreğimizdekileri paylaşmak amacıyla daha önce belirlediğimiz fakir ve yardıma muhtaç aileleri Ramazan süresince ziyaret ederek sembolikte olsa onlarla iftar yaparak, Ramazanda bir lokma ekmeği bu insanlarla paylaşıp, toplumda yardım ve paylaşım bilincine dikkat çekmek istedik. Ramazan ayında iftar amacıyla geldiğimiz Osman ve Zehra Yavuz'a ait evde insanlarımızın ders alması gereken bir manzarayla karşılaştık. Bu zamanda bazı anneler kendi çocuklarını sokağa atarken, yıllardır iki öz çocuğuyla birlikte her türlü zorluğa rağmen dört zihinsel ve bedensel engelli kardeşlerine bakmak için çırpınan ve bu uğurda sağlığını kaybeden Zehra bacımızın vefası, içinde bulunduğu durum bizlerin yüreğini parçaladı. Anne ve babaları ölen kardeşlerine bakmak, tüm zamanını onlara ayırmak, onların ihtiyaçlarını gidermek parayla pulla yapılacak bir şey değildir. Bizlerde Kaymakamlık olarak kendisine her konuda destek olmaya devam edeceğiz. Bu ziyaretlerimiz sıkıntı içerisindeki ailelerimizi sevindirmekte ve onlara moral kaynağı olmaktadır.
Ayrıca onların dertlerini, sıkıntılarını onların sofralarında misafir olarak dinleme fırsatı buluyoruz. Onların hayır dualarını almak bizim için yeterli. Biz her zaman vatandaşımızın en zor anında yanında olmaya ve sorunları çözmek için çaba harcamaya devam edeceğiz “ dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com