Sarı Basın Kartı değişiyor!

Sarı Basın Kartı değişiyor!
Sarı Basın Kartı'nın yeni tasarımını ilk kez gazeteciler belirleyecek..

T.C. Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü, ilk kez hayata geçirilecek bir uygulama ile Basın Kartı'nın yeni şeklini, basın mensuplarının katılacağı oylama ile belirleyecek.

Sahte kullanımların önüne geçmek için Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü, gazetecilik mesleğini yerine getiren medya mensuplarının çalışmalarını kolaylaştırmak için Basın Kartlarını toptan yeniliyor.

GAZETECİLER SEÇECEK

Bugüne kadar belirli aralıklarla değiştirilen Basın Kartı için bu yıl ilk kez farklı bir uygulama gerçekleştirilecek. Basın Kartı, medya kuruluşları ve basın mensuplarından gelen istekler doğrultusunda; tertip, dizgi ve baskı olarak Genel Müdürlük personeli tarafından yeniden değerlendirildi. Bu değerlendirme sonucunda kartlar uluslar arası standartlara uygun olarak üç farklı versiyon olarak yeniden hazırlandı. Yeni kartlarda, kullanıcının dijital fotoğrafı, kişiye özel kart seri numarası, sahteciliğe karşı yüksek teknolojik özelliğe sahip hologram ve kan grubu gibi kişisel bilgiler bulunacak. (AAK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com