Sarıgül 40 bin kişi ile CHP'de!

Sarıgül 40 bin kişi ile CHP'de!
Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül 40 bin kişi ile CHP Genel Merkezi'nde gövde gösterisi yaptı.
Aylardan beri devam eden Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ün CHP katılımı bugün görkemli bir törenle ve kalabalık bir halk kitlesiyle sonuçlandı.  Sarıgül 2005'te ihraç edildiği CHP'ye tekrar döndü. Binlerce kişinin katıldığı törene ellerinde Türk Bayrakları, CHP ve TDH bayrakları olan 10 binlerce vatandaş katıldı.
 
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'e CHP üyelik kartını verdi. Sahneye CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin, CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül elele geldi. 

 
Burda kısa bir konuşma yapan Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül mutluluğunu şu ifadelerle dile getirdi: "Barış için özgürlük için demokrasi için Türkiye’mizin her noktasında İstanbullumuzdan bu güzel günü onurlandıran şereflendiren bütün yurttaşlarımı hiçbir siyasi parti gözetmeden Genel Başkanımızı Sayın Kılıçdaroğlu ile  birlikte saygıyla sevgiyle selamlıyorum.
 
Bu büyük demokratik buluşmaya hoşgeldiniz. Gün birlik günü gün el ele kol kola omuz omuza olma günü… Bu önemli ayda bu Muharrem Ayı'nda Rabbim bizi burada buluşturdu. Tutmuş olduğunuz oruçları Allah’ın makbul eylesin. Genel Başkanımızı Sayın Kılıçdaroğlu ile birlikte diyoruz ki Ramazan Ayı da bizi Muharrem Ayı da bizim. Başı açık olan kardeşimiz de bizim başı kapalı olan da bizim.
 
Genel Başkanımızın olduğu yerde bizim fazla konuşmamamız doğru değil. Artık muhalefetteki son günlerimizi. İstanbul’un anahtarını Genel Başkan’a getireceğim. Yolunuz açık olsun Allah’ım hepimizi korusun ışığınız bol olsun." diye sözlerini bitirdi.
 
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ise TDH'nin ve Mustafa Sarıgül'ün Baba Ocağına döndükleri için mutlu olduklarını dile getirerek "Bir şeyden emin olmanızı istiyorum. Tek amacımızı var halkın çıkarlarına odaklanmak ve halkın haklarını korumak. Sizi söylediğiniz gibi el ele kol kola omuz omuza yürek yüreğe iktidara yürüyeceğiz.
 
Biz siyaseti halka adanmışlık olarak biliriz. Biz siyaseti cebimizi doldurmak için değil halkın zenginliği için yaparız. Biz siyaseti onurlu Türkiye’ye yüceltmek için yaparız. Biz siyaseti kadın erkek eşitliği için yaparız. Biz siyaseti Türkiye’nin bayrağını uluslararası arenada onurla dalgalandırmak için yaparız.
 
Türkiye Değişim Hareketi’nin yiğit insanları sizi Cumhuriyet Halk Partisi’nde görmek, beraber olmak el ele omuz omuza olmak bu mücadeleye katkı vermek için Ankara’ya geldiniz beraber olduk beraber olacağız beraber yürüyeceğiz.
 
Türkiye zor bir süreçten geçiyor, her sabah gazeteleri yurttaşlarımız kaygıyla ellerine alıyor. İşsizlik var yoksulluk var yolsuzluk var. Bizlere düşen görev Türkiye’yi aydınlığa çıkarmak. Bunun yolu beraber olmaktan geçiyor." dedi. (BCE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com