Sarıgül adaylığını açıklıyor!

Sarıgül adaylığını açıklıyor!
Mustafa Sarıgül, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Aday Adaylığı için düğmeye basıyor.

gercekgundem.com 'da yer alan haberde Mustafa Sarıgül'ün İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Aday Adaylığı için Çarşamba günü saat 19:00'da Star TV Ana Haber'de açıklayacağı iddia edildi.

CHP'ye katılan Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, aday adayı olup olmayacağına ilişkin tartışmayı yarın bitiriyor. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Sarıgül'e ilişkin olarak ABD'de yaptığı açıklamada "Aday adaylığını henüz açıklamadı" sözleri Sarıgül ve kurmaylarını harekete geçirdi.

Edinilen bilgiye göre Kılıçdaroğlu'nun açıklamasının ardından Hüsamettin Özkan Şişli Belediye Başkanı'nı evine davet etti.

Hüsamettin Özkan evinde yapılan görüşmede Sarıgül'e, "Adaylığını biran önce açıkla, Kemal Bey'e karşı zor durumda kalıyorum" dedi.

Sarıgül bu sözler üzerine, " Adaylık açıklamak için çok erken, ben adaylığımı Aralık ayının sonunu doğru açıklamak istiyorum" cevabını verdi. Hüsamettin Özkan ise, "AKP, Perşembe günü İstanbul adayını açıklıyor. Senin  daha önce sahaya inmen şart" ifadesini kullandı. Sarıgül bunun üzerine İstanbul Büyükşehir Belediyesi Aday Adaylığını Çarşamba günü açıklama kararı aldı.

Sarıgül, aday adaylığını Çarşamba günü saat 19:00'da Star TV Ana Haber Bülteni'nde ilan edecek. Şişli Belediye Başkanı kampanyası boyunca  "DOĞRUSU CHP-DOĞRUSU SARIGÜL" sloganını kullanacak. Sarıgül'ün siyasi iletişim stratejisini ise Osman Uslu'ın sahibi olduğu 'Yorum Ajans' yürütecek.(MUE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com