Sarıgül: AKP eminse oylar yeniden sayılsın

Sarıgül: AKP eminse oylar yeniden sayılsın
CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Mustafa Sarıgül CHP il binasında açıklama yapıyor.

CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Sarıgül partisinin il binasında açıklama yapıyor. Sarıgül'ün açıklamalarından satır başları şöyle:
Sandıklar açıldığından itibaren sonuçları yakından takip ediyoruz. Gönüllülerimiz, parti üyelerimiz sandık başında nöbet tuttu. Pekçok ilçede itiraz ettik.
Bütün gelişmeleri saniye saniye takip ediyoruz. Sonuna kadar da bu çalışmaların takipçisi olacağım. Kamuoyu gözünde tüm Türkiye'de sandıklar şaibelidir. İstanbulluların sonuçları iç huzuruyla kabul etmesi için gelin tüm ilçelerde oylar yeniden sayılsın şaibe ortadan kalksın.
Bu seçim demokrasi tarihimize malesef şaibeli olarak geçecektir. Seçim öncesinde ve sonrasında saldıralar devam etti. Başbakan şahsıma doğrudan sansür uyguladı. Kendisi hergün onlarca kanalda saatlerce yayınlandı. Biz engellendik. Tek iletişim kanalımız olan sosyal medya yasaklandı. Twitter ve youtube yasağı ile Türkiye dünyadan kopartıldı. Afişlerimiz söküldü, seçim bürolarımıza saldırıldı.

Son olarak sahte SMS'lerle adaylıktan çekildiğimi ilan ettiler. Kadıköy'deki mitingimizin iptal edildiği yönünde yalan haberleri kendi kanalları aracılığı ile yaydılar. Böylesi antidemokratik bir ortamda girdik.
Onlarca yerde elektrik kesildi, oy torbaları ortalıkta gezildi. Hala sandıkları korumak için mücadele ediyoruz. Sonuçta kazanabilir, kaybedebiliriz ancak tek bir oyun kaybedilmesini istemiyoruz. Uluslararası bir gözlemci talep etmemimizin haklılığı ortaya çıktı.
Demokrasimize, özgürlüklere sahip çıkmaya devam edeceğiz. Özellikle genç arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Sandıkları korumak için ellerinden gelenleri yaptılar yapmaya devam ediyor. Hukukçularımız hala mücadele ediyor. Oylarımıza sahip çıkacağız. Süreç devam ediyor. Ancak önümüzde zor bir yol var. Bu süreç halkımızın demokrasi bilincini daha da arttırmıştır. Birleşe birleşe kazanacağız.
Yarın sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'nu ziyaret edip, yaşananları anlatacağım.
İktidar partisine sesleniyorum. Eğer kazandığınıza inanıyorsanız, gelin çağrımıza katılın. İstanbul seçimlerinde tutanakların doğru olarak nakledildiğine inanıyorsanız. İstanbul'da bütün sandıkların yeniden sayılması için gerekeni yapın. Bunu yapın ki yurttaşlarımızın demokrasiye inancı sarsılmasın.

SALICI: ŞAİBELERDEN KANITLAR
 Bugünü beklememizin nedeni kanıtları toplamak içindi. Biz İstanbul'da bütün ıslak imzalı tutanakların girilmesi için yazılım hazırladık. YSK'nın ilk kez uyguladığı birleştirme tutanaklarını yayınladığı verilerle karşılaştırdık. Bu karşılaştırmanın sonucunda tam 3500'e yakın sandıkta fark tespit ettik. Bu 39 ilçeden sandıklar. Bütün bu verileri CHP'nin sitesine yükledik.
Salıcı daha sonra örneklerle sandıklardaki şaibeleri açıkladı. İşte Salıcı'nın sözleri:
Fatih ilçemizde birkaç örnek var. 3034 no’lu sandık. Belediye başkanı ve belediye meclis üyeliği tutanağıdır.
Bir başkası Kağıthane 1346 no’lu sandık… Mustafa Sarıgül’ün aldığı oy 137. Kadir Topbaş’ın aldığı oy 125… Bu, kayıtlara şöyle geçmiş Mustafa Sarıgül: 37, Kadir Topbaş: 225.
3500 sandık denildiğinde bunu içinde sadece Büyükşehir yok. 320 ile çarptığınızda gerekli olan sonuç çıkar. Küçükçekmece, Beyoğlu ve Üsküdar ilçelerinde belediye başkanlıklarıyla ilgili sonuçlara itiraz ettik. Bazı ilçelerimizde belediye meclis üyeliklerine itiraz ediyoruz.
Salıcı tutanaklarda oyların dahi yazılmadığını tutunaklardan gösterdi.
Bazı ilçelerde başkanlıklara, bazı ilçelerde meclis üyeliklerine itiraz ettik.
Sayın bakan çıktı, ben yaka yaptı sandım. Trafoya kedi girdi dedi. Ne hikmetse bu sene kediler pek bi faaldi. Bu insan aklıyla dalga geçmektir. Nasıl hala oturuyor anlamıyorum.
Salıcı'nın konuşmasının ardından açıklama sona erdi. (SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com