Sarıgül: "Ankara'ya muhalefet olmaya gitmem"

Sarıgül: "Ankara'ya muhalefet olmaya gitmem"
Mustafa Sarıgül iktidar stratejisini açıkladı. Türkiye Değişim Hareketi Lideri ve Şişli Belediye Başkanı Sarıgül, bir dönem daha yerel siyaset ile ilgilendikten sonra genel politikaya atılacağını belirtti.

 Sansürsürhaber.com -Medya-  Mustafa Sarıgül dün akşam gazeteci Mehmet Barlas’ın NTV’de yayınlanan “45 dakika” adlı programına konuk oldu.  Sarıgül, yerel siyasete ne kadar daha devam edeceğiniz ve ne zaman genel politikaya döneceğini açıkladı.

SARIGÜL'ÜN AÇIKLAMALARI İÇİN TIKLAYINIZ
 
Mehmet Barlas’ın “vizyonunuza Şişli’ye dar gelmiyor mu” sorusu üstüne Sarıgül, “efendim siz beni sürekli Şişli’nin sınırlarının dışına çıkarmak istiyorsunuz, çok teşekkür ederim” şeklinde yanıtlayarak, bir dönem daha yerel siyasette kalmak istediğini ifade etti. Mustafa Sarıgül şöyle devam etti:
 
ŞİŞLİ’Yİ GELECEK DÖNEMDE NELER BEKLİYOR!
 
Bu tabi yurttaşımızın takdirdir. Ben Şişli bölgesini çok seviyorum. Bir dönem daha yurttaşlarımıza hizmet edip, buradan genel politikaya gitmek istiyorum. Ben bu bir yıllık zamanda çok yoğun bir çalışma yapacağım ve ilk etapta Şişli’nin 18 mahallesini, sonraki etapta 28 mahallesini muhteşem bir şekilde dönüştüreceğim. Bu yaz Şişli’nin her noktası şantiye şeklinde olacak. Ve ben kentsel tasarımı mutlaka uygulayacağım. Benim hedeflerim var. Bu hedeflerim de şu: ‘yurttaşlarımdan aldığım yetkiyi en güzel şekilde, onlardan yana kullanmak’. Bugün yaptığımız kamuoyu yoklamalarında yüzde 72 oranında bir başarı var. Amacım bu yüzde 72’yi daha da yukarıya çıkarabilmek. Yerel yönetimlerde Şişli modeli hakikaten oturdu. Ben bunu yaparken, binlerce arkadaşımla başardım. İyi bir kadro kurduk. O kadro da başardı.”
 
Mehmet Barlas’ın “Türkiye siyasetinde Mustafa Sarıgül çok önemli bir isim benim açımdan da. Şimdi bir ipucu verdiniz. Dediniz ki bir dönem daha belediye başkanlığı, yani bundan sonraki dönem de yerel seçimlere giriyorsunuz ardından Türkiye politikası öyle mi” sorusuna Sarıgül şu şekilde cevap verdi:
 
“Türkiye Değişim Hareketi’ne gönül veren sosyal demokrasiye gönül veren, liberal ekonomiyi savunan örfüne, töresine, geleneklerine bağlı, iş dünyasının önünü açan ve emeğe saygılı büyük bir kitleyle beraberiz biz.
 
“BEN ASLINDA MUTSUZUM”
 
Ben aslında mutsuzum, şunun için mutsuzum. Yıllaradır savunduğum düşünce bir türlü iktidar olmadı. Demek ki bir yerde bir aksilik var. Peki o zaman biz bunu Şili’de başarıyoruz da, Türkiye’de niye başaramıyoruz. Onun için mutlaka Türkiye’de başarmakla eş değeriz. Türkiye’de bir iktidar var ama iktidardan anahtarı teslim alabilen, proje üretebilen, çözüm üretebilen bir muhalefet yok. Biz bunun arayışı içerisindeyiz.
 
“ANKARA’YA KESİNLİKLE MUHALEFET OLMAYA GİTMEMEM”
 
Ama ben Ankara’ya kesinlikle muhalefet olmaya gitmem. Çünkü benim muhalefette kaybedecek vaktim yok. Benim zamanım kıymetli, benim hizmet üretmem lazım
 
(UGO)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Fox TV’ye çirkin saldırı14 Ocak 2015 Çarşamba 12:55
 • Yandaş medya açık açık hedef gösterdi14 Ocak 2015 Çarşamba 12:45
 • Havuz yazarı konferanstan kovuldu13 Ocak 2015 Salı 13:24
 • Economist: Türk medyası için zor zamanlar09 Ocak 2015 Cuma 11:04
 • “AKP basını bitirdi“09 Ocak 2015 Cuma 10:26
 • "Bu ayıp, bu kan asla temizlenemeyecek"08 Ocak 2015 Perşembe 16:50
 • Atilla Taş'tan olay yaratan 'Yüce Divan' tweeti!06 Ocak 2015 Salı 11:11
 • Hülya Avşar'dan Sözcü'ye dava!25 Aralık 2014 Perşembe 10:49
 • Milliyet'te deprem, hangi isimlerin görevine son verildi?17 Aralık 2014 Çarşamba 11:27
 • Abdülkadir Selvi'nin kafası karıştı15 Aralık 2014 Pazartesi 10:54
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com