Sarıgül: Barış Gelsin Artık Analar Ağlamasın'

Sarıgül: Barış Gelsin Artık Analar Ağlamasın'
Şişli Belediye Başkanı Sarıgül, okul açılışında konuştu..

İstanbul Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, "Bugüne kadar şehit düşen nice vatan evlatlarımız var. Türkiye'mizin doğusunda da batısında da güneyinde de güneydoğusunda da silahlar gitsin her yere barış gelsin artık analar ağlamasın." dedi.

Erzincan'ın Kemah ilçesi Olukpınar köyü kırsalında 11 Ağustos 2008 tarihinde askeri aracın geçişi sırasında uzaktan kumandalı mayının patlatılması sonucu hayatını kaybeden Yozgatlı Şehit Jandarma Er Önder Muratoğlu anısına Yozgat'ın Sorgun ilçesine Şişli Belediyesi tarafından yaptırılan 24 derslikli ilköğretim okulu düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Törende konuşan İstanbul Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Şehit Önder Muratoğlu'nun ailesine taziye ziyaretinde bulunduklarını belirterek, "Ateş düştüğü yeri yakar. Ağlarsa anam ağlar gerisi yalan ağlar. Muratoğlu ailemize taziye ziyaretinde bulunduğumuzda anacığım ne yapıyım önder için bir isteğiniz varmı diye sordum. Şehidimizin annesi de 'bizim iki lokma ekmeğimiz var Önder'imiz için köyümüze bir okul yaptırır mısınız.' dedi. O gün söz vermiştim şehidimizin kanı daha yerdeydi. Hemen arkadaşlarımızı direk buraya gönderdik. Sorgun Belediye Başkanımızın bu okulumuzun yapımında da büyük emeği ve katkısı oldu." dedi.

"ALLAH İNSANLARI DENEMEK İÇİN YA PARA VERİR YA MAKAM VERİR"

Her şeyin kader çizgisi olduğunu söyleyen Sarıgül, "Her bir şey kader çizgisidir. Hak yazdıysa olur. Hakkın yazmadığı bir şey kesinlikle olmaz. Sabrın sonu selamettir. Yaşamda yollar otoban değildir düz değildir. Yollarda bazen sorunlar ve problemler olur. Ama hiç merak etmeyin niyet iyi ise amel iyi ise bütün yollar açılır. Allah insanları denemek için ya para verir ya makam verir. Paranız çok olabilir makamınız çok yüksek olabilir. Ama adam olmazsanız hiçbir önemi yoktur." diye konuştu.

Konuşmaların ardından okulun açılış kurdelesini Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Sorgun Kaymakamı Levent Kılıç, Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, Şehit Önder Muratoğlu'nun anne ve babası birlikte keserek sınıfları gezdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com