Sarıgül Derde Derman Oldu

Sarıgül Derde Derman Oldu
Kütahya'da Merkeze bağlı Demirciören Köyünde yaşayan ve geçimini çobanlıkla sağlayan baba Bilal Tunç 5 aylık bebeği olan kızı Cemile'nin kalbinin delik olduğunu öğrendikten sonra çocuğunu ameliyat ettirebilmek için Kütahya'da birçok yetkiliye başvurd

Kütahya'da Merkeze bağlı Demirciören Köyünde yaşayan ve geçimini çobanlıkla sağlayan baba Bilal Tunç 5 aylık bebeği olan kızı Cemile'nin kalbinin delik olduğunu öğrendikten sonra çocuğunu ameliyat ettirebilmek için Kütahya'da birçok yetkiliye başvurduğunu; ancak ameliyatın masrafları için kendisine hiç kimsenin yardımcı olamadığını söylerek, son çare olarak Kütahya Türkiye Değişim Harekleti'ne gittiklerini ve gereken bütün yardımları TDH'den aldıklarını özellikle vurgulayarak, kızının kurtulmasına çok sevindiğini dile getirdi.

Kütahya'da Merkeze bağlı Demirciören Köyünde yaşayan ve geçimini çobanlıkla sağlayan baba Bilal Tunç 5 aylık bebeği olan kızı Cemile'nin kalbinin delik olduğunu öğrendikten sonra doktorlara muayene ettirdiklerini; en son Eskişehir Tıp Fakültesi'nde konulan teşhisten sonra ameliyatın kendi hastanelerinde yapılmasının imkansız olduğunu İstanbul da önemli tıp merkezlerinde ancak bu tür ameliyatların yapılabileceğini söyledikten sonra yıkıldıklarını, çaresizlik içinde Kütahya'da baş vurdukları her kapıdan geri döndüklerini büyük bir üzüntü içinde dile getidrdi.
Kütahya da başvurdukları her yerden geri çevrildiklerini, İktidar ve muhalefet partilerinin de hiç birisinin kendileri ile ilgilenmediklerini belirten Baba Bilal Tunç;'5 Aylık bebeğimizin gözümüzün önünde erimesine kahroluyorduk. Eşim ve ben kızımızın iyleşmesi için Kütahya'da -isim vermek istemiyorum- birçok yere baş vurduk; ancak gittiğimiz yerlerin hepsi bize yardımcı olacaklarını belirterek telefon numaramı aladılar beni arayacaklarını söylediler ama hiç kimse bizi aramadı'dedi.
Daha sonra bir yakını vasıtası ile Türkiye Değişim Hareketi Kütahya İl Başkanı Erciyes Akçay'a dertlerini anlattıklarını belirten Tunç Erciyes Akçay'ın kendierine yardımcı olacağı sözünü verdiğini ve verdiği sözü de yerine getirdiğini sevinerek ifade etti.
Türkiye Değişim Hareketi Kütahya İl Başkanı Erciyes Akçay'ın durumun ciddiyetini anladığını ve hemen Şişli Belediye Başkanı ve Türkiye Değişim Hareketi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül'ü arayarak durumu bildirdiğini vurgulayan Bilal Tunç, olayın devamını ise şöleye anlatmaya devam etti:
'Mustafa Sarıgül'ün yardımcılarına bizim durumumuzu anlatan Erciyes Akçay'ın telefonundan 10 dakika sonra Mustafa Sarıgül bizzat Erciyes Akçay'ı kendisi geri arayarak bize nasıl yardımcı olacağını anlattı ve gereken bilgileri Erciyes Akçay'a aktardı daha sonra Erciyes Akçay Mustafa Sarıgül'ün dediklerini bize söyledi. Bizde İstanbu Şişli'de bulunan Florence Nightingale hastanesine gittik dokatorlar hemen kızımızı muayane ettiler. Muayaneden 2 gün sonra kontrol için tekrara hastaneye gittik. Hastaneye gittiğimizde çocuğumuzu tekrar muayene ettiler ve gerek film tetkiklerde bulundular ve 3 ay içerisinde bebeğimizi ameliyat edeceklerini söylediler. Bu olaydan sonra çok sevindik Allah Erciyes Akçay'dan ve Mustafa Sarıgül'den razı olsun. Çok teşekkür ederiz. Kimsenin bizimle ilgilenmediği bir ortamda bizim ile ilgilendiler. Bize kol kanat gerdiler, kucak açtılar, tekrar tekrar teşekkür ederiz.'Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com