Sarıgül, Fethullah Gülen ile görüştü mü?

Sarıgül, Fethullah Gülen ile görüştü mü?
CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül, basın mensuplarının gündeme dair sorularını cevapladı.

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül, basın mensuplarının gündeme dair sorularını cevapladı.

CHP İl Başkanlığı’nda düzenlenen basın toplantısında Mustafa Sarıgül’e il başkanı Oğuz Kağan Salıcı da eşlik etti. Basın mensuplarının ‘CHP’ye aday olmadan önce ve olduktan sonra Fethullah Gülen’le bir görüşmeniz oldu mu?’ sorusu üzerine Mustafa Sarıgül, şunları söyledi:

“Sarıgül siyasetin her kademesinde görev yaptı. Dolayısıyla aktif siyaset yapan siyasi kişilerle ilgili olarak da dünyanın her tarafında böyle konuşmalar olabiliyor. Ben bunları çok doğal karşılıyorum. Sarıgül’ün ötekisi yok. Takdir edersiniz ki, Mustafa Sarıgül’ün adaylığı iki yıldır toplumun her kesiminde konuşuluyor. Merak uyandırılıyor. Çünkü Sarıgül’ün İstanbul’u yurttaşlarımızın takdiriyle kazanacağını her yurttaşımız biliyor.”

"AKLI FİKRİ SARIGÜL’DE"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Bizim temizlediğimiz Haliç’te CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı balık tutuyor’ sözlerini değerlendiren Mustafa Sarıgül, “Sayın Başbakan farklı illerde aday tanıtımı yapıyor İstanbul diyor. Sayın Başbakan’ın aklı İstanbul’da fikri Sarıgül’de. Kendisinin heyecanını anlıyorum” dedi.

Hakkında açılan ve takipsizlik kararı verilen davaları da ele alan Sarıgül, “Benim şu anda hiçbir şekilde hakkımda açılmış bir dava yok, ama bu basın toplantısından sonra ne olur bilemem” şeklinde konuştu.

Hüsamettin Özkan’ın kendisine sponsor olduğu iddialarını değerlendiren Mustafa Sarıgül, “Benim 1974 yılından beri ağabeyimdir. Kendisiyle birlikte olmaktan, sohbet etmekten onurların, gururların en büyüğünü duydum. Ne zaman bir konuda sohbet etme imkanım olsa kendisinin bilge kişiliğinden yararlanırım. Benim sponsorlarım binlerce yurttaşımız. Bu iş sponsorla olsa biz Sayın Başbakan’la baş edemeyiz. Bu gönül işi” dedi. (BCK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com