Sarıgül, Müntefering ve Özdemir ile görüştü

Sarıgül, Müntefering ve Özdemir ile görüştü
BERLİN (AA) - Eski Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Berlin'de Alman-Türk Parlamenterler Dostluk Grubu Başkanı Michelle Müntefering ve Yeşiller Partisi Genel Başkanı Cem Özdemir...

BERLİN (AA) - Eski Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Berlin'de Alman-Türk Parlamenterler Dostluk Grubu Başkanı Michelle Müntefering ve Yeşiller Partisi Genel Başkanı Cem Özdemir ile görüştü.

Berlin'de bulunan Sarıgül ve Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü,  Alman Parlamenterler Cemiyeti binasında Cem Özdemir, Michelle Müntefering, Yeşiller Partisi Milletvekili Özcan Mutlu, Sosyal Demokrat Parti milletvekilleri Cansel Kızıltepe ve Gülistan Yüksel, Sol Parti Milletvekili Azize Tank ile bir araya geldi.

Müntefering, Türkiye'nin Almanya için önemli bir ülke olduğunu ifade ederek, Almanya'nın özellikle Türkiye ile kültür ve eğitim konularına ayrı bir önem verdiğini kaydetti. 

Mustafa Sarıgül de Müntefering ve Türk kökenli siyasetçilerle bir araya gelmekten dolayı çok mutlu olduğunu ifade etti. Alman-Türk Parlamenterler Dostluk Grubu'nun önemli bir işlevi olduğunu belirten Sarıgül, iki ülke arasındaki ilişkilerin daha fazla geliştirilmesi gerektiğini, bunun için de  Alman-Türk Parlamenterler Dostluk Grubu'na önemli görevler düştüğünü vurguladı.

Yerel seçim sonuçlarına da değinen Sarıgül, İstanbul'da CHP'nin oylarını bir milyon yüz bin artırmasına rağmen belediye başkanlığını kaybettiğini belirtti. 

Partinin bazı konularda kendini yenilemesi gerektiğini dile getiren Sarıgül, ''Partinin kendisini gözden geçirmesi lazım. Yoldaşların farklı mücadele içinde olması lazım. Sandıkların hepsinde bir partili ve işi bilen arkadaşın oturması gerekiyor. Seçim, seçim günü kazanılmıyor. Seçim günü kazanmak için seçime gitmeden önce örgütlenme çalışması yapılması gerekiyor'' ifadesini kullandı.

 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com