Sarıgül Yunanistan'da cami açtı!

Sarıgül Yunanistan'da cami açtı!
Sarıgül Gümilcine'de Şişli Belediyesi'nin katkılarıyla yapımı tamamlanan ilk kubbeli caminin açılışını yaptı.

Açılışta konuşan Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, "Şişli'de her mabedin açılışında katkıda bulunuyoruz. Bu defa da Batı Trakya'da soydaşların yaşadığı köydeki bir camiyi yapımına katkı sağlamak bize nasip oldu" dedi.

İLK KUBBELİ CAMİ

Gümülcine'ye bağlı 2 bin soydaşın yaşadığı Arabacı köyünde, 2000 yılında yapımı için başvurulan ancak 5 yıl sonra inşaat izni alınan cami, tamamlanarak ibadete açıldı. Köyde düzenlenen açılış törenine Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, PASOK Gümülcine Milletvekili Ahmet Hacıosman, Gümülcine Seçilmiş Müftüsü İbrahim Şerif, İskeçe seçilmiş Müftüsü Ahmet Mete, Dostluk Eşitlim Partisi Başkanı Murat Sezgin ve çok sayıda soydaş katıldı.

Yaklaşık 70 bin euro harcanan, 5 küçük,1 büyük kubbeli olarak inşaa edilen caminin iç süslemeleri, çevre düzenlemesi ile kubbelerinin kurşun kaplamaları Şişli Belediye Başkanlığı tarafından yapıldı. Türkiye'den 5 otobüsle gelen konukların katıldığı törende Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül tarafından kadın konuklara sarı kaşkol hediye edildi. Kendilerine gelen yardım talebi üzerine camiinin restorasyonunu destek vermekten mutluluk duyduğunu belirten Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül şunları söyledi:

"1361 yılından beri Osmanlı topraklarında, çoğunluk nüfusu Türk olan bu güzel beldede bir eser bırakmanın mutluluğunu yaşıyorum. Köklü tarihimizden beri gelen hep dostluk içinde yaşadığımız iki kültür, iki toplum yıllardan beri kardeşlik ve barış içinde beraber yaşamaktadır. Bu güzel topraklarda iki toplumun dostluk içinde yaşadığı beldede bir eser bırakarak yıllardan beri gelen dostluğa katkıda bulunmanın bir Türk olarak onurunu ve gururunu yaşıyorum."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com