Sarıgül'den AKP'ye mesaj!

Sarıgül'den AKP'ye mesaj!
Mustafa Sarıgül, bu sabah astırdığı afişlerle CHP'ye gitmeyeceğini ilan etti.

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ün liderliğini yaptığı Türkiye Değişim Hareketi (TDH) imzalı afişler, İstanbul'un dört bir yanına asıldı. Afişlerde ''Çare Sarıgül'' yazıyor.

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ün liderliğini yaptığı Türkiye Değişim Hareketi (TDH) Haziran ayında partileşiyor. Türkiye Değişim Partisi (TDP) adını alacak olan TDH, şu an Halkın Yükselişi Partisi (HYP) çatısı altında faaliyet yürütüyor. Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ün üç başkan yardımcısı ise HYP'de Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürütüyor. HYP ve TDH aynı paralelde hareket ediyor.

Kamuoyu, Mustafa Sarıgül'ün CHP'ye gelip gelmeyeceğini tartışırken, HYP Ordu İl Başkanlığı pazar günü yapılan kongrede "Türkiye'nin Sarıgül'ün liderliğine ihtiyacı var'' açıklamasını yaptı. Kongreye TDH'de faaliyet gösteren gençler de katıldı.

Bu sabah ise İstanbul'un dört bir yanı ''Çare Sarıgül'' yazılı afişlerle donatıldı. Görüntülenen afişlerde ise TDH'nin imzasının olduğu görüldü. Siyasi analistler, bu afişlerin mesajını ise şöyle yorumladı: "Sarıgül, bu afişlerle CHP'de siyaset yapmayacağını ilan ediyor. AKP'ye de mesaj veriyor ve kendi çizgimde ilerleyeceğim, beni CHP'li gibi görmeyin diyor.'' (BCK)


Gerçekgündem
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com