Sarıgül'den çarpıcı açıklamalar

Sarıgül'den çarpıcı açıklamalar
Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül Habertürk'te Balçiçek İlter'in sunduğu Söz Sende programına dün akşam konuk oldu.

Sarıgül yaşamdan, siyasete pek çok konuda konuştu. Türkiye Değişim Hareketine ve CHP'ye dair çarpıcı açıklamalarda bulundu.

İlk olarak Senarist Meral Okay'ın ölümüne dair konuşan Sarıgül, "Son yıllarda bizi tarihile buluşturdu. Yazdığı senaryolar gerçekten dünya çapında ses getirdi. Türkiye'nin de tanıtımına önemli katkısı oldu. Babası da Ankara'dan geldi. Gerçekten çok iyi bir evlat yetiştirmiş. Son 5 ayında Sezen Aksu hep yanındaymış Sezen Aksu'yu da tebrik etmek lazım" dedi.

VİDEO İÇİN TIKLAYIN! (BÖLÜM 1)

VİDEO İÇİN TIKLAYIN! (BÖLÜM 2)

VİDEO İÇİN TIKLAYIN! (BÖLÜM 3)

VİDEO İÇİN TIKLAYIN! (BÖLÜM 4)

VİDEO İÇİN TIKLAYIN! (BÖLÜM 5)


Haberal'ın annesinin cenaze törenini ise şöyle değerlendirdi: "Sayın Haberal için çok zor bir şey. "Ağlarsa anam ağlar gerisi yalan ağlar" demiş atalarımız. Keşke sağlamda bir kez daha görebilseyi. O da yasaya takıldı biliyorsunuz. Zonguldak'taki yurttaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Orada Haberal'i yalnız bırakmadılar. Dostlar olursa o acı hafifliyor"

Balçiçek İlter: "Sizin için çok önemlidir cenazeler?"

Bana babamın vasiyetidir. "Cenazeye mutlaka gideceksin". Belediye Başkanı olduktan sonra da bu konuda çok özel ekipler kurduk. Sadece İstanbul değil Türkiye'nin her noktasına ulaşıyoruz. Daha çok Anadolu'daki insanlar vasiyette bulunuyorlar. "Beni köyüme gömün" diyorlar. Bizim araçlarımız cenezeyi ve tüm katılacakları alıyor götürüyor ve İstanbul'a geri getiriyor.

Balçiçek İlter: Bugün bir başka hizmet için buluştuk aslında. Çok güzel bir proje var. "65 yaş üstü projesi". Bu proje ile Şişli'de 65 yaş üstü kişiler sıra beklemeyecek diyorsunuz. Nasıl olacak?

Bir toplumun büyüklerine karşı çıkması lazım. Bir gün hepimiz 65 yaş üstü olacağız. O yaşta mutlu olmak, saygı görmek, huzur bulmak istiyorlar. Bankada, markette kuyrukta beklemesinler.

Metrolarda yer verilmiyorsa kabahat gençlerin değil, kabahat yönetenlerin. Bu proje yayılacak. Önce Şişli'de başlayacak tüm Türkiye'ye yayılacak. Yaşlılarımız alışveriş merkezlerine girdiği zaman, otobüse, metrobüse bindiği zaman ayakta kalmayacak. Gençlerimize "Bir gün siz de 65 yaş üstü olacaksınız. O gün size nasıl davranılmasını istiyorsanız siz de yaşlılarımıza öyle davranın" diyeceğiz. 65 yaş üstü insanlarımıza rozet takacağız. Bu kampanyayı büyüteceğiz.

Neden hep belediyecilikte devam ettiğini ve hedeflerini anlattı:

Ben vekillik yaptım. TBMM Başkanlık Divanlığı üyeliği yaptım. Türkiye'nin en genç milletvekili oldum. Baktım ve vekilliğin rica organı, Belediye Başkanlığının ise icra organı olduğunu gördüm. Ben icraat adamıyım. Şişli Belediyesi olarak sokaklarını kentsel tasarımla donatıyoruz. Abdi İpekçi modelini tüm sokaklarında uygulayacağız. Belediye olarak çok güzel projelerimiz var.
Başkanlık bir coşkudur bir heyecandır. Bunları yaparken de çok iyi bir takımım var.


Balçiçek İlter program sırasında konuyu CHP'ye getirdi ve sözü Sarıgül'e bıraktı...

Sarıgül CHP Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olacak mı?


Sarıgül olarak CHP ile ilgili büyük üzüntü duyuyorum. Yeni CHP diyorlar. Bu laf beni çok üzüyor. Yeni proje denebilir, yeni düşünce denebilir. Atatürk, İsmet İnönü yanlış mı yaptı diye düşünüyoruz. Çoğu gerçek CHP'lileri çok rahatsız ediyor bu. Ben gerçek CHP'liyim. Bu söylem yapışıyor. Yeni bir tüzük, yeni bir proje denebilir. Eski CHP ile ilgili bir sorun varmış imajı yaratılıyor. Şu anda CHP üyesi olmadığım bir noktada daha fazla yorum yapmak istemiyorum.

Neden herkes sizi CHP adayı olarak görüyor?

Hayatım boyunca kimseye biat ederek bir yere gelmedim. Yurttaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Onlar bana inanıyorlar. Bugünkü sistemde bir Türkiye milletvekilliği olmalı. Başkanın seçimi diye bir şey olmamalı ve bir ön seçim olmalı. Vekiller partiye kayıtlı üyeler tarafından seçilmeli. "Lidere bağlı demokrasi değil, halka bağlı demokrasi" olmalı. Bundan sonra başını dik tutanlarla yolumuza devam edeceğiz"

Başkan Sarıgül programda, Türkiye Değişim Hareketi'nden CHP'nin bölünmemesi ve daha da güçlenmesi için vazgeçtiğini de vurguladı. (NSE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com