Sarıgül’den Denktaş’a vefa

Sarıgül’den Denktaş’a vefa
Şişli Belediyesi, geçtiğimiz hafta hayatını kaybeden Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Kurucu Başkanı Rauf Denktaş'ın adını ilçede yapılacak bir kültür merkezine veriyor.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Kurucu Başkanı Rauf Denktaş Kültür ve Kongre Merkezi’nin temeli 18 Şubat da Denktaş ailesinin de katılımıyla Şişli’de atılacak.

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne giderek Denktaş ailesine taziye ziyaretinde bulundu. Rauf Denktaş’ın oğlu Serdar Denktaş’ı ziyaret eden Sarıgül burada yaptığı açıklamada, Rauf Denktaş’ın ölümünden duyduğu üzüntüyü dile getirdi. Sarıgül “Rauf Denktaş ömrünün her saatini Kıbrıs için yaşayan, fedakar bir Kıbrıslı, uluslararası ilişkilerde büyük bir diplomasi ustası ve inanılmaz bir müzakereciydi. Türk dünyası bu büyük kahramanı asla unutmayacak. Onun manevi varlığı, Kıbrıs davasının daima bekçisi olacaktır” dedi.

Sarıgül, Rauf Denktaş’ın adının Şişli’de yapılacak bir kültür merkezinde yaşatmak istediklerini belirterek, Denktaş ailesini 18 Şubat da ki temel atma törenine davet etti. Serdar Denktaş da davetten büyük mutluluk duyduğunu ifade ederek “Babamın adının İstanbul’da bir kültür merkezine verilecek olması beni çok duygulandırdı. Sayın Sarıgül’e nezaketinden dolayı teşekkür ediyorum. Denktaş ailesiyle birlikte önümüzdeki ay İstanbul’a gelerek törene katılacağız” dedi.

Sarıgül ve beraberindeki heyet daha sonra Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başkanı İrsen Küçük’ü makamında ziyaret etti. Sarıgül ve Küçük bir süre karşılıklı fikir alışverişinde bulundular. Mustafa Sarıgül, beraberinde eski Bakan Onur Kumbaracıbaşı ve Kocaeli eski Büyükşehir Belediye Başkanı Sefa Sirmen ile birlikte Rauf Denktaş’ın Cumhuriyet Parkı'nda bulunan mezarına giderek çelenk koydu ve saygı duruşuna bulundu.    
(SRK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com