Sarıgül'den Topbaş'a dev çalım!

Sarıgül'den Topbaş'a dev çalım!
CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Sarıgül'den, rakibi AKP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kadir Topbaş'a dev çalım.

CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Sarıgül daha önce MHP ve DYP'den İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olmuş dünyaca ünlü mimar Ahmet Vefik Alp'e ekibinde yer alması için teklif götürdüğü belirtildi. Sarıgül bu hamlesi ile sağ tabandan da oy almayı, Kadir Topbaş'a bu şekilde darbe vurmayı planladığı iddia edildi.

CHP Genel Merkezi'nin onay vermesi durumunda Ahmet Vefik Alp'in CHP'ye geçeceği belirtilirken Ahmet Vefik Alp de Sarıgül'ün kendisine böyle bir teklifte bulunduğunu kabul etti. Ancak Alp, bu teklif ile ilgili henüz bir anlaşmaya varmadıklarını belirtti. Alp, "Doğrudur, Sarıgül bana aracılar vasıtası ile böyle bir teklifte bulundu. Benim kendisine böyle bir çalışma halinde bazı şartlarım oldu. Ancak görüşmenin ucu şu anda açık. Henüz bir anlaşma sözkonusu değil" dedi. 

AHMET VEFİK ALP KİMDİR? 

Daha önce MHP ve DYP'den İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday olan Ahmet Vefik Alp, 1948'de Kızıltoprak'ta doğdu. 1967’de İstanbul Saint Joseph Fransız Lisesini, 1971’de İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü'nü bitirerek mimar, 1973’te Yüksek Mühendis Mimar oldu. İstanbul Teknik Üniversitesi'ne asistan olarak atandı. Amerika’da yüksek lisans ve doktora yaptı. Tez çalışmaları ve makaleleri birçok dilde yayınlandı. 

1982’de Suudi Arabistan Kral Fahd Üniversitesine davet edildi ve burada 7 yıl boyunca dersler verdi; birçok mimarlık projesine imza attı. 1984’de doçent, 1989’da Birleşmiş Milletler Teşkilatının himayesindeki “Uluslararası Mimarlık Akademisi” profesörlüğüne getirildi. 

2000 yılında Yüksek Bilim Konseyinin teklifi üzerine “Uluslararası Mimarlık Akademisi” tarafından 16 ülkeden 21 üyenin oybirliği ile “Büyük Usta” mertebesine yükseltildi. Prof. Alp, 1999-2002 yılları arasında Başbakan Başdanışmanlığı görevine getirildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com