Sarıgül'den Topbaş'a: 'Taksim projesini rafa kaldır'

Sarıgül'den Topbaş'a: 'Taksim projesini rafa kaldır'
CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Sarıgül İBB başkanı kadir Topbaş’a seslenerek, “Taksim projesini rafa kaldır” dedi.

Mustafa Sarıgül CHP İstanbul İl başkanı Oğuz Kaan Salıcı ile birlikte Taksim’de gazetecilere açıklamalarda bulundu.

30 Mart yerel seçimlerine 53 gün kaldığını belirten Sarıgül, “Taksim'le oynanmasına izin vermeyeceğiz. Bu proje mimarca değil çocukçadır. Taksim için 30 Mart seçimlerden sonra bir proje yarışması düzenleyeceğiz. Bu yarışma ulusal ve uluslararası çapta olacaktır. Kurul bu yarışmada 1. 2. ve üçüncü gelen projeleri değerlendirecektir. Birinci ikinci üçüncü gelen projeleri değerlendirecek. Daha sonra İstanbullu yurttaşlarımıza sunacağız” dedi.


Sarıgül İstanbul büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a seslenerek, “Sayın Topbaş'a şunu sormak istiyorum. Birçok şey planlayabilirsiniz, ama buna İstanbul halkı izin vermeyecek. Lütfen bu projeleri rafa kaldırın. 53 gün sonra Taksim Gezi Projesi'ni yurttaşlarımızla buluşturacağız” ifadelerini kullandı.

Gezi Parkı olaylarına da değinen Mustafa Sarıgül, “Taksim'de 7 tane yurttaşımızı demokrasi şehidi olarak kaybettik. Demokrasi anıtı yapmayı da projemizde yurttaşlarımıza önereceğiz. Ben Sayın Topbaş'ı demokrasiyi ön plana çıkarmasını, kişisel ihtiraslarını bir kenara bırakmasını bekliyorum. İstanbul'da Sayın Topbaş'ın doğruları değil, İstanbul doğrularının ortaya çıkacağı gün 30 Mart'tır” şeklinde konuştu.(SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com