‘Sarıgül’le aramızda problem yok’

‘Sarıgül’le aramızda problem yok’
CHP'li Gürsel Tekin: 'Mesele İstanbul’da CHP’nin iktidara gelmesidir.'
Gürsel Tekin, “Mesele, İstanbul’da CHP’nin iktidara gelmesidir. Gerisi teferruattır. Megakente sosyal demokratların bayrağını dikecek hangi isim olursa olsun nefer gibi arkasında dururum” dedi.
 
Gürsel Tekin, İstanbul milletvekili ama Türkiye’yi karış karış dolaşıyor. Tarım işçileriyle sabahın 4’ünde buluşuyor, dertleşiyor. Değişik illerde yapılması planlanan mitinglerin hazırlıklarını yürütüyor. Her gittiği yerde, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday olup olmayacağı ve Mustafa Sarıgül’ün durumu ile ilgili sorularla karşılaşıyor. 30 yıldır CHP saflarında mücadele veren Gürsel Tekin, güncel olaylarla ilgili SÖZCÜ’nün sorularını şöyle cevaplandırdı:
 
CHP’nin İstanbul Büyükşehir adaylığı basında sıkça yer alıyor. Mesele CHP’nin İstanbul’da iktidarı ele geçirmesidir. Gerisi teferruattır. Mücadelem bunun içindir.
 
10 aydır kimin aday gösterileceği konuşuluyor. Her ay 100 kişinin iş kazalarında ölmesi, 40 insanın intihar etmesi, kadın ölümleri, intiharlarıyla kimse meşgul değil. Herkes kendine CHP’yi dert edinmiş. Bırakın CHP’yi, ne yapacağını bilir.
 
AKP’nin İstanbul adayı kim olacak diye merak ediliyor. Belediye başkanı Erdoğan, müdürü kim olacak dersek o henüz belli değil.
 
İstanbul’da sosyal demokratların bayrağını dikecek hangi isim olursa olsun nefer gibi arkasında durur, en az onun kadar mücadele ederim. İstanbul’da talanı durdurmak herkesin görevi olmalı.
 
Mustafa Sarıgül’le ilgili haberler eksik olmuyor. Genel merkezde herkes bu haberlerin şaşkınlığı içinde oluyor. Sanki at yarışı oynanıyor. Bu da yazanların işine yarıyor. Yazanlar, İstanbul’un rantını mı yazacak? 6 kişinin ölümünü yazmayanlar, bu işlerle meşgul oluyor. Biz de bunun farkındayız.
 
Sarıgül’le aramda hiçbir problem yok. Benim problemim ceberut iktidarla. Sarıgül’le farklı düşüncelerim olabilir. Bu da normaldir.
 
‘AKP’yi yazmanın bedeli ağır oluyor’
 
CHP İs­tan­bul Mil­let­ve­ki­li Gür­sel Te­kin, yan­daş med­ya men­sup­la­rı­na da gön­der­me yap­tı. Te­kin, “Mil­yon­lar­ca in­san borç ba­ta­ğı için­de inim inim in­li­yor. İf­las­lar nor­mal kar­şı­la­nı­yor. Bun­lar ya­zıl­mı­yor.” de­di. Gür­sel Te­kin söz­le­ri­ne şöy­le de­vam et­ti: “Ya­zan­lar ne olu­yor? İş­le­rin­den olu­yor! AK­P’­yi yaz­ma­nın be­de­li çok ağır­dır. İşi­niz­den, ek­me­ği­niz­den olur­su­nuz. 
 
Pat­ro­nu­nu­zu zor du­rum­da bı­ra­kır­sa­nız. Yet­mez­se bir yo­lu­nu bu­lu­nur, dev­le­tin im­ka­nı kul­la­nı­lıp ce­za­evi­ne gi­der­si­niz. CHP’­yi yaz­ma­nın be­de­li ise yok. CHP’­yi ya­zıp, ik­ti­dar­dan gaz alı­yor­lar… Şe­re­fim­le ye­min edi­yo­rum, 2013’de CHP ile 57 ya­lan man­şet ha­ber ya­yım­lan­mış. 
 
Hiç ba­sın ah­la­kı da vic­dan da kal­ma­mış. Vic­dan­la, cüz­dan ara­sın­da sı­kı­şan ga­ze­te­ci­le­re acı­yo­rum. Bu dö­nem de el­bet bi­te­cek.” (SBK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com