Sarıgül'ü CHP'liler bayraklarla karşıladı!

Sarıgül'ü CHP'liler bayraklarla karşıladı!
Kayseri'de CHP'liler Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ü bayraklarla karşıladı!
Kayseri’de bir cemevinin açılışına katılan İstanbul’un Şişli İlçe Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ü, ellerinde CHP bayrakları olan vatandaşlar karşıladı. Vatandaşların yoğun sevgi gösterisinde bulunduğu Sarıgül, “CHP’ye katılacak mısınız?” sorusunu yanıtsız bıraktı.
 
Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Sivas’ta katılacağı bazı programlar öncesinde Kayseri’nin Sarıoğlan ilçesine bağlı Karaözü Beldesi’ni ziyaret edip dilek çeşmesinden su içip dilek tuttu. Burada daha sonra gazeteci Fikret Otyam adına yapılan kültür merkezini ziyaret etti.

BOZDAĞ’A YÖNELİK SALDIRIYI KINADI
Gazeteci Fikret Otyam’ın önemli yapıtlara imza attığını söyleyen Sarıgül, daha sonra Hacı Bektaş-ı Veli Anma Kültür ve Sanat Etkinlikleri’nde saldırıya uğrayan Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’a geçmiş olsun dileklerini iletti. Sarıgül, “Görüşler, düşünceler kaba kuvvetle susturulamaz. Farklı düşünebiliriz ama kardeşlik ve barış içerisinde birbirimize saygılı davranmalıyız. Çok üzüldüm olaya. Siyasiler de ders çıkarmalıdır bu durumdan ve hiçbir yurttaş görüşlerini kaba kuvvetle dile getirmemelidir. Bu olayın Hacı Bektaş’ta olmasına da ayrı bir üzüldüm. ’Düşmanınızın bile insan olduğunu unutmayın, İncinsen de incitme’ diyen bir Hünkar’ın diyarında bu olayın olması sorumlu bir siyasetçi olarak beni üzmüştür. Her şey sandıkta çözüme kavuşmalıdır” dedi.
 
DİLEK ÇEŞMESİNDE ‘İKTİDAR OLALIM’ DİLEĞİ
Sarıgül, “Dilek çeşmesinde ne dilek tuttunuz?” sorusunu ise şöyle yanıtladı:
“Ben sosyal demokratların iktidar olması yönünde dilek tuttum. Uzun yıllar siyasetteyim ve değişik kademelerde görev yaptım. Sosyal demokrasi ilkelerini savunan birisiyim. Çok önemli bir oy potansiyeli ile belediye başkanı seçildim ama mutsuzum. Çünkü yıllardan beri düşüncelerini savunduğum sosyal demokrat hareket iktidar olamadı. Bu nedenle çok çalışmalıyız. İnançlara saygılı, cumhuriyetin değerlerine sahip çıkan bir anlayışı iktidar yapmalıyız ve bu uğurda birleşmeliyiz. Ben CHP’li, AK Partili, MHP’li, BDP’li, DYP’li vatandaşlarımla kucaklaşıyorum. Kimseyi ötekileştirmemeliyiz. Ve hep beraber büyük demokratik buluşmayı gerçekleştirmeliyiz. ”
“CHP’ye katılacak mısınız?” sorusunu yanıtsız bırakan Sarıgül, daha sonra anı defterini imzaladı.

“BAŞIMIZA İŞ ÇIKARMA”
Karaözü Beldesi’ndeki ziyaretlerin ardından Pir Sultan Abdal Kültür ve Cemevi açılışına katılmak için İğdeli Köyü’ne geçen Sarıgül, vatandaşlar tarafından davul-zurna ile karşılandı. Karşılayanlar arasında CHP bayraklı kişiler de yeraldı.
 
Cemevi önündeki törende bir kadının, eline mikrofonu alıp, “Sizi CHP’nin başında görmek istiyoruz” demesinin ardından mikrofonu kadının elinden alan Sarıgül, esprili bir şekilde “Orayı karıştırma. Zülfiyare dokunma, başımıza iş çıkarma” dedi.
 
Burada vatandaşlara hitaben de konuşma yapan Sarıgül, “Camilerde bizim, cemevleri de bizim. Sinagoglar da, havralar da bizim. Her inanca saygılıyız. Artık az kaldı. Tarihi bir noktadayız. Hep birlikte birleşip, onları göndereceğiz ve iktidar olacağız. Bu nedenle bütünleşmeliyiz” diye konuştu.
 
Sarıgül, buradaki temaslarının ardından bazı etkinliklere katılmak için Sivas’a hareket etti.(SBK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com