Sarıgül'ün adaylıktan çekildiği yönünde SMS'ler atıldığı iddiası

Sarıgülün adaylıktan çekildiği yönünde SMSler atıldığı iddiası
CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Sarıgül:

İSTANBUL (AA) - CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Sarıgül, adaylıktan çekildiği yönünde SMS'ler atıldığı iddialarına ilişkin, "Şu anda iktidardan acil olarak talebimiz, bu SMS'leri atan sahtekarları lütfen bulun ve kamuoyuna açıklayın" dedi.

CHP İstanbul İl Başkanlığı'nda basın toplantısı düzenleyen Sarıgül, seçimlere iki gün kaldığını belirterek, ne yazık ki demokratik bir ortama, demokrasiye ve insan haklarına yakışmayan ölçüler içinde iktidarın son çırpınışlarını kullandığını savundu.

Sarıgül, "Dün, hiç bir demokratik ülkede olmayan ölçüler içinde Cumhuriyet Halk Partimizin Genel Merkezi'ndeki telefonları kullanılarak bütün Türkiye'ye, bütün İstanbul'a mesaj çekildi. 'Mustafa Sarıgül adaylıktan çekildi, oylarını boş kullanın' diye manidar bir mesajdı. Yurttaşlarımız bu mesaja güldüler. Çünkü biz adım adım İstanbul'da iktidara doğru yaklaşıyoruz. Adım adım Türkiye'de iktidara doğru yaklaşıyoruz" dedi.

Seçimlere hile karıştırılmasını istemediklerini ifade eden Sarıgül, şunları kaydetti:

"Şu anda iktidardan acil olarak talebimiz, bu SMS'leri atan sahtekarları lütfen bulun ve kamuoyuna açıklayın. Arzu ettiğiniz anda hemen her şeyi buluyorsunuz. Arzu ettiğiniz anda bazı kasetleri izleyip, ondan sonra servise veriyorsunuz. Bu SMS sahtekarlığını yapan, demokrasiye darbe vuran, yurttaşlarımızın zihinlerini bulandırmaya çalışan, bu ufak ayak oyunlarını bırakınız. Gitme vaktiniz geldi. Giderken ülkenizi ve İstanbul'u dünya kamuoyunda Kuzey Kore durumuma düşürmeyiniz. Biz bayrağımıza, toprağımıza bağlı, demokrasi anlayışı en engin düzeyde olan bütün yurttaşlarımızı Pazar günü sandığa gitmeye davet ediyoruz. Lütfen sandığa gidin, sandığa sahip çıkın. Yurttaşlarımızın kullandığı oya sahip çıkın. Pazar günü provokasyon yapabilirler, lambaları kapatabilirler, oyunlar tezgahlayabilirler. Lütfen elektrikler kesilirse sandığın üzerine oturun ve gelene kadar sakın sandıkların üzerinden kalkmayın."

- Maltepe adayı hakkındaki SMS

CHP Maltepe Belediye Başkan Adayı Ali Kılıç hakkında da adaylıktan çekildiği yönünde SMS'ler atıldığını belirten Sarıgül, "İnanıyorum ki yurttaşlarımız bu ufak ayak oyunlara pabuç bırakmayacaktır. Gerek Maltepe'de, gerekse İstanbul'da bu sahtekarlığı yapan, bu demokrasi ayıbını işleyenlerle ilgili sayın Başbakandan, Ulaştırma Bakanından, İçişleri Bakanından şu anda yanıt bekliyoruz. Derhal bunları bulmalı, açığa çıkarmalı. Hangi siyasi partiye olursa olsun, bunu demokrasi ayıbı olarak görüyoruz" diye konuştu.

İstanbul'da barış, özgürlük ve demokrasi döneminin, demokrasiye ve özgürlüklere inanan yurttaşların desteğiyle başlayacağını, CHP'nin önemli bir zafere imza atacağını belirten Sarıgül, kazananın şahıslar değil, demokrasi olacağını kaydetti.

Sarıgül, çalışmalarında dil, din, inanç ve mezhep farkı gözetmediklerini, yaklaşık 6 aydır, 180 gündür, İstanbul'un hemen hemen her ilçesini üçer, dörder defa dolaştıklarını, binlerce yurttaşla ele ele verdiklerini söyledi.

"Bize bakan gözlerinize, bize uzanan ellerinize söz veriyoruz. Dün sizi mahçup etmedik, yarın da mahcup etmeyeceğiz" diyen Sarıgül, bu seçimim, özgürlüklerin de seçimi olduğunu, twitter'ın, youtube'un, sosyal medyanın kapanmasını isteyenlerin oylarını AK Parti'ye, demokrasiyi ve barışı isteyenlerin ise CHP'ye vermelerini söyledi.

 Gezi Parkı olaylarında 8 kişinin yaşamını yitirmesinin sebebinin İstanbul Büyükşehir Belediyesi olduğunu savunan Sarıgül, Gezi Parkı'na dozer gönderilmemiş olsaydı, bu olayların yaşanmamış olacağını ileri sürdü.

Sarıgül, bir soru üzerine de CHP ve kendi adaylığına ilişkin afişlerin, asıldıktan bir saat sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi elemanlarınca indirildiğini öne sürdü.

 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com