Sarıgül’ün CHP’den adaylığı garanti değil

Sarıgül’ün CHP’den adaylığı garanti değil
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Mustafa Sarıgül’ün adaylığını değerlendirdi.

Kemal Kılıçdaroğlu, Sarıgül’ün önce CHP’ye üye olması için başvuru beklediklerini belirterek  “Gelirse büyük bir ihtimalle önce aday adayı olur. Aday olup olamayacağını bilemiyoruz” ifadelerini kullandı.
 
Gaziantep’teki temaslarını izleyen bir grup gazeteci Kılıçdaroğlu’yla uçakta sohbet etti. Gündeme ilişkin sohbette CHP’nin liderine Sarıgülün sorulması üzerine Kılıçdaroğlu Şişli Belediye Başkanı’nın CHP’ye dönmesi durumunda bile İstanbul adaylığının garanti olmadığına işaret etti.
 
Kılıçdaroğlu şöyle devam etti: “Bizim ayrışarak, nazlanarak yola çıkmamız doğru değil. Daha kararlı, tutarlı, ilkeleri ve düşünceleri savunarak yola çıkmamız lazım. Güç birliği yapmamız lazım. Artık küçük olsun benim olsun değil. Sarıgül de gelecekse geliyordur. Sosyal demokratların ayrışma değil, birleşme lüksü var. Sarıgül ‘Ben gelirsem 3- 5 bin kişiyle gelirim’ dediğinde ‘10 bin kişiyle gel’ dedim. Geliyorsa gelecektir, Sarıgül. Bizim bir sorunumuz yok. Başka arkadaşlarımız aday adaylıklarını açıkladı. Ben kurultay toplanmadan genel başkan olabilir miyim? Önce dilekçesi gelecek, dilekçe gelmeden olmaz. Parti Meclisi’ne gidecek, oylanacak. Hukuk dışına mı çıkalım? (Sarıgül belediye başkanlığı mı, CHP Genel Başkanlığı için mi gelir?) Partiye üye olmak için gelen kişinin niyetini okumak gibi bir alışkanlığım yok. Herkesin gönlünde bir aslan yatar. Gördüğüm kadarıyla başarılı bir belediyeciliği var. İstanbul’un sorunlarını çözmek için yola çıkıyorsa, birikimleri var, gelir gerçekleştirir. Ki sürekli Sarıgül sorularının yöneltilmesinden de yoruldum.” (UGE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com