Sarıgül'ün partisi yerel seçimlere girecek

Sarıgül'ün partisi yerel seçimlere girecek
Mustafa Sarıgül, yarım bıraktığı parti çalışmalarını tamamlama kararı aldı.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun CHP'nin başına geçmesi üzerine Türkiye Değişim Hareketi'nin (TDH) partileşme hazırlıklarını donduran Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, umduğunu bulamayınca yeniden siyasi faaliyetlere başladı.
 
ÇALIŞMALAR KALDIĞI YERDEN DEVAM EDİYOR
 
Sarıgül, CHP'ye üyelik için başvurdu. Ancak talebi kabul edilmedi. Bunun üzerine TDH'nin il sorumlularıyla bir araya geldi. Toplantıda Kılıçdaroğlu'nun toplumda beklenen heyecanı oluşturmadığı görüşü ağır bastı ve partileşme çalışmalarının kaldığı yerden devam etmesi kararı alındı.
 
SARIGÜL'ÜN GÜRSEL TEKİN İLE ARASI İYİ
 
Deniz Baykal'la girdiği 'genel başkanlık' yarışını kaybeden Mustafa Sarıgül, daha sonra partiden ihraç edildi. Şişli belediye başkanlığını bağımsız olarak yürüten Sarıgül, bir yandan da parti kurma çalışmalarına başladı. Ancak Kılıçdaroğlu'nun CHP'de estirdiği değişim rüzgârı sebebiyle çalışmalarına ara verdi. Oyları bölmemek için parti kurma fikrini dondurarak Kılıçdaroğlu'na dolaylı destek veren Sarıgül, geçen 1,5 yıllık süreçte bu desteğin karşılığını alamadı. CHP kulislerinde, Kılıçdaroğlu'nun 'CHP liderliği' hedefini sürdüren Sarıgül'ü kendisine rakip olacağı endişesiyle partiye almak istemediği belirtiliyor. Buna karşılık Sarıgül'ün son dönemde CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin ile iyi ilişkiler kurduğu ileri sürülüyor.
 
GENEL MERKEZ BİNASI ARANIYOR
 
Kılıçdaroğlu'nun beklenen patlamayı yapamaması ve kamuoyu yoklamalarında Sarıgül'ün Kılıçdaroğlu'ndan daha popüler görünmesi, Şişli Belediye Başkanı'nı yeniden harekete geçirdi. Bu çerçevede geçtiğimiz günlerde önce TDH'nin kurucular kurulunu topladı. Ardından TDH'nin il sorumluları bir araya geldi. Yeni bir genel merkez binası arayışı başlarken, AK Parti'ye alternatif geniş çerçeveli bir parti kurulması ve ilk yerel seçimlere iddialı şekilde girilmesi kararlaştırıldı.
 
Mustafa Sarıgül'ün CHP'ye dönüşüne soğuk bakan Kemal Kılıçdaroğlu, Baykal tarafından ihraç edilen eski Kültür Bakanı Fikri Sağlar ile eski Esenyurt Belediye Başkanı Gürbüz Çapan'a ise yeşil ışık yaktı. Daha önce veto edilen Sağlar ve Çapan'ın üyelik başvurularının Parti Meclisi'nde (PM)değerlendirileceği belirtildi.
 
ZAMAN

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com