Sarıgül'ün partisi yola çıkıyor

Sarıgül'ün partisi yola çıkıyor
Sarıgül'ün liderliğini yaptığı TDH'nin paralel örgütü HYP kongreye gidiyor.

Mustafa Sarıgül'ün liderliğini yaptığı Türkiye Değişim Hareketi'nin paralel örgütü Halkın Yükselişi Partisi'nin (HYP) kongreleri başlıyor. Ordu HYP Başkanı Yazıcı, "Sarıgül'ün liderliğine ihtiyacımız var'' açıklamasını yaptı.

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ün lideri olduğu Türkiye Değişim Hareketi'nin alt yapısını oluşturan Halkın Yükselişi Partisi, kongrelerine başlıyor. Sarıgül'e yakın isimlerin yönetiminde olduğu HYP'nin ilk kongresi pazar günü Ordu'da yapılacak.

Sarıgül'ün organizasyonuyla bizzat ilgilendiği kongrede tek adayla seçime gidilecek. Ordu TDH Başkanı İsa Yazıcı, HYP Ordu İl Başkanlığı'na aday olacak. Yazıcı, bugün gazetecilere yaptığı açıklamada, "Türkiye'nin bir lidere ihtiyacı var. İnsanı kucaklayıcı siyasi çizgisiyle bu boşluğu yalnızca Mustafa Sarıgül doldurabilir'' dedi.

HYP'nin Haziran ayına kadar kongrelerini tamamlayacağı belirtildi. HYP'ye yakın kaynaklar, "Halkın Yükselişi Partisi kongrelerini bitirecek ve Haziran ayında isim değişikliğine gidecek. HYP'nin adı Türkiye Değişim Partisi olacak. Sarıgül bu parti çatısı altında yerel seçimlere girecek. Yerel seçim sonrası ise partinin başına Mustafa Sarıgül geçecek'' dedi.

PARTİNİN GENEL BAŞKAN YARDIMCILARI, SARIGÜL'LE ÇALIŞIYOR

Edindiği bilgiye göre, Sarıgül'e yakın isimler, HYP'nin yönetiminde bulunuyor. Bu isimlerden biri Engin Akman, diğeri ise Necmi Hayal.. Halkın Yükselişi Partisi Genel Başkan Yardımcıları Akman ve Hayal, şu an Şişli Belediye Başkan Yardımcılığı görevini de yürütüyor.

SARIGÜL'ÜN DANIŞMANI DA GENEL BAŞKAN YARDIMCISI

Bu arada, Mustafa Sarıgül'ün Danışmanı Hüseyin Çorbacıoğlu da HYP'nin Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yapıyor. Sarıgül, yaklaşık bir ay önce Çorbacıoğlu'nun çocuğunun nikahını kıymıştı. (BCK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com