Sarıkamış şehitleri anıldı

Sarıkamış şehitleri anıldı
"Türkiye Şehitleriyle Yürüyor" etkinliği kapsamında 10 bin kişi, Sarıkamış’ta 98 yıl önce yürünen güzergahta yürüyerek şehitleri andı.

Sarıkamış etkinleri kapsamında kar yağışı altında Şehit Kurmay Albay Faruk Sungur Yolu'nda yapılan anma yürüyüşü yaklaşık 2,5 saat sürdü. Yapılan yürüyüşe yaklaşık 10 bin kişi katıldı.
 
Yürüyüş sonrasında Bakan Kılıç ile beraberindekileri tiyatro sanatçısı Ahmet Yenilmez, Bakan Suat Kılıç'ı, Hafız Hakkı Paşa rolünde Enver Paşa'nın "Eğer Ben Savaşta Ölürsem" adlı vasiyetnamesi ile karşıladı.
 
İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç ve beraberindekiler, Yukarı Sarıkamış Mahallesi'ndeki Şehitlik Anıtı'nda düzenlenen törende anıta çelenk sunarak, saygı duruşunda bulundu. Daha sonra, 9. Motorlu Tugay Komutanlığı'ndan bir subay, Sarıkamış Harekatı ile ilgili bilgi verdi.
 
Yoğun kar yapışı altında düzenlenen tören sonrasında Türk Kızılayı tarafından kurulan çadırlarda yemek ikramında bulunuldu. Tören alana toplanan kalabalığın çekilmesiyle sona erdi. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com