Sarıkaya'dan suç duyurusu

Sarıkaya'dan suç duyurusu
Savcı Sadrettin Sarıkaya, kendisinden habersiz odasına girildiğinden şüphe ediyor.

KCK soruşturmaları kapsamında MİT yetkililerini ifadeye çağıran savcı Sarıkaya, kendisinden habersiz odasına girildiğinden şüphe ediyor

KCK soruşturması kapsamında MİT mensuplarını ifadeye çağıran Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı Sadrettin Sırakaya, bilgi sızdıranların bulunması için suç duyurusunda bulundu.

SAVCI ODASINA GİRİLDİĞİNDEN ŞÜHELENİYOR

KCK soruşturması kapsamında MİT mensuplarını ifadeye çağıran özel yetkili savcı Sadrettin Sırakaya, başsavcılık tarafından "soruşturmanın gizliliğini ihlal" ettiği gerekçesiyle dosyadan alımıştı. HSYK da Sarıkaya hakkında aynı gerekçelerle inceleme başlattı. Sarıkaya'nın yürüttüğü soruşturma dosyasında bazı belgeler basında yer aldı. Bu nedenle dosyadan alınan ve hakkında inceleme başlatılan Sarıkaya, ‘odasına girildiğinden şüphelenerek' güvenlik kamerasını inceletti.

Adliyenin beşinci katındaki odasını başka bir savcı ile paylaşan Sarıkaya'nın odanın kapısının açarken zorlandığı ve kendisinden habersiz ‘odasına girildiğinden şüphelendiği' öğrenildi. Bu şüphe üzerine harekete geçen savcı Sarıkaya, adliye polisini haber verdi. Adliyede görevli Bilgi İşlem Sorumlusu, polis ile birlikte odanın bulunduğu koridordaki güvenlik kamerası görüntülerini inceledi. İnceleme sonucunda savcının odasına izinsiz giren bir kişi tespit edilemedi. (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com