Sarkık Bıyık Tartışması!

Sarkık Bıyık Tartışması!
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik'in özel ordu içinde yer alacak askeri tarif ederken kullandığı 'sarkık bıyıklı, tipik MHP militanı görüntüsü veren insanlar' sözlerine Bahçeli'den yanıt geldi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik'in HABERTÜRK TV Ankara Temsilcisi Ünsal Ünlü'ye yaptığı açıklamalar MHP'lilerin tepkisine neden oldu. Çelik'in, Ünsal Ünlü'nün 'özel ordu' ile ilgili sorusunu yanıtlarken sarfettiği, "Özel Harekat Timleri içinde çok yanlış adamlar vardı. Bıyıkları aşağıya doğru sarkık, tipik MHP militanı görüntüsü veren insanlar vardı. Ellerinde uzun namlulu silahlar, özel arabalarla gezen. O insanların yanlış davranışları bölge halkı üzerinde müthiş olumsuz etki yarattı ve bölge halkından bir çok insanı PKK’nın safına itti" sözlerine yanıt MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den yanıt geldi.

''BADEM BIYIKLILAR ORDUSU MU OLACAK?''

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik'in terörle mücadele için kurulacak özel orduda görev alacak kişilerin sakal ve kılık kıyafetleriyle ilgili yaptığı değerlendirmenin hatırlatılması üzerine Bahçeli, Çelik'in ''Türk düşmanı olduğunu'' ileri sürerek, ağır eleştirilerde bulundu.

Bahçeli, ''Özel harekat mensuplarının yıllardır Güneydoğu Anadolu'da vermiş olduğu o kutsal mücadeleden bihaberdir. Bu sebepten dolayı konuşmasının ciddiye alınacak bir tarafı yoktur. Yalnız özel harekat mensubu insanların oradaki mücadelelerini gölgelemekten başka, o değerli şehitleri incitmekten başka bir anlam taşımaz. Bıyıkları sarkıkmış da ondan sonra da MHP'li olduklarını söylüyor. Ne yapacağız şimdi özel bir ordu kuruyorlar. Bu ordu, badem bıyıklılar ordusu mu olacak?''

Meclis'te gazetecilerin sorularını yanıtlayan MHP Grup Başkanvekili Şandır da, AK Parti Genel Yardımcısı Hüseyin Çelik'in, ''profesyonel birlikte sarkık bıyıklı olmayacak'' şeklindeki ifadesİni nasıl değerlendirdiği yönündeki soruya, ''Sayın Çelik bir fabrika kursun, kendine benzer adamlar üretsin, onları görevlendirsin'' şeklinde yanıt verdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com