Sarkozy adaylığını bu hafta açıklayacak

Sarkozy adaylığını bu hafta açıklayacak
Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy'nin, Elysee Sarayı için düzenlenecek seçimler için adaylığını bu hafta içinde resmen açıklaması bekleniyor.

Fransız basın yayın organları, Sarkozy'nin en geç iktidar partisinin Marsilya'da hafta sonu düzenleyeceği toplantıya kadar adaylığını resmen açıklayacağı görüşünde.

Yine aynı basın yayın kuruluşları, Mart ayı ortalarında adaylığını açıklaması beklenen Sarkozy'nin ''strateji değişikliğine'' giderek, beklenen açıklamayı bu hafta içinde hatta Perşembe gününe kadar kamuoyuna duyuracağını belirtiyor.

Son kamuoyu yoklamaları, ilk turu 22 Nisan, ikinci turu 6 Mayıs'ta düzenlenecek seçimleri Sosyalist Parti adayı Francois Hollande'ın açık farkla önde bitireceğini ortaya koyuyor.

Cumhurbaşkanlığı seçimleri için ikinci kez aday olup olmayacağı konusunda kesin açıklamalar yapmaktan kaçınan Sarkozy, bununla birlikte, ülkenin önemli gazete, dergi ve televizyon kanallarına verdiği özel demeçlerde, seçim yarışına girecek bir siyasetçi gibi davranarak, kesinlikle aday olacağı mesajı veriyor. (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com