Sarkozy: Ah Merkel’in dekoltesi…

Sarkozy: Ah Merkel’in dekoltesi…
Fransa’da yeni piyasaya çıkan bir kitaba göre eski cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, 2011’deki G20 zirvesinde Almanya Başbakanı Angela Merkel ile girdiği samimi bir sohbette muhatabına “koket” diye iltifat etti, “Ah, Angela’nın dekoltesi” dedi.

Almanya Başbakanı Angela Merkel ile Fransa’nın eski cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy’nin bir dönem samimiyeti abartıp tercümanlarının yüzünü kızartan ifadeler kullandığı bildirildi.
 
Sarkozy’e yakın isimlerden olan eski Tarım Bakanı Bruno Le Maire’in “Jour de Pouvoir” (İktidar Günleri) adlı kitabında aktardığına göre 2011 yılında, G20 zirvesindeki ikili görüşmede Sarkozy, Merkel’e “güzellik tavsiyeleri” verdi. Le Maire’nin aynen aktardığı diyalog şöyle:
 
Merkel: Sen makyaj mı yaptırıyorsun Nicolas?
 
Sarkozy: Her zaman Angela, her zaman. Makyaj yaptırmazsak televizyonda kötü görünüyoruz.
 
Merkel: Ben makyaj yaptırmayı sevmiyorum.
 
Sarkozy: Yanılıyorsun Angela. Emin ol, makyajlı çok daha iyi görünüyoruz.
 
Merkel: O zaman iyi bir makyöz tutmak lazım.
 
Sarkozy: Benim özel makyözüm var. Çok iyi, gerçekten harika bir makyöz.
 
Merkel: Aynı şey kuaför için de geçerli Nicolas. Yıllarca benim saçımla dalga geçtiler. Bir gün Berlin’in en iyi kuaförüne gittim. Artık kimse dalga geçmiyor.
 
Sarkozy: Angela saçların çok iyi yapılmış. Konuşmalar normal, çünkü sen koketsin.
 
Merkel: Koket mi?
 
Sarkozy: Evet koket! Senin göğüs dekoltesi hikayenin dikkatimden kaçtığını mı sanıyorsun? Ah, Angela’nın dekoltesi... Fransa’da herkes bundan söz etti.

KOKET NE DEMEK?
 
Fransızca “coquette” kelimesinden gelen ifade, yerine göre şuh, alımlı, çekici kadınlar için kullanılıyor. Ancak bazen “yosma” gibi hakaret amaçlı da telaffuz edilebiliyor. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com