Sarkozy: "Terörizm, ulusal birliğimizi bozamayacak"

Sarkozy: "Terörizm, ulusal birliğimizi bozamayacak"
Nicolas Sarkozy, Toulouse'daki son saldırılarla ilgili yaptığı açıklamada, "terörizmin ülkenin ulusal birliği bozamayacağını" söyledi.

Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, Toulouse'daki son saldırılarla ilgili yaptığı açıklamada, "terörizmin ülkenin ulusal birliği bozamayacağını" söyledi.

Sarkozy yaptığı açıklamada, "Hiçbir şekilde ne kavram kargaşası ne de öç gibi duygulara boyun eğmemiz gerekiyor" dedi.

Saldırıları düzenlediği tahmin edilen şüphelinin yakalanması için başlatılan operasyonlar sürerken açıklama yapan Sarkozy, ülkedeki bütün dini toplumların temsilcileriyle görüştüğünü belirterek, bu görüşmeyle terörizmin ülkenin birliğini bozamayacağı mesajını verdiklerini ifade etti.

Sarkozy, "Dini toplumlara, temsilcilerine ve ulusal toplumumuza bir kez daha birlik ve beraberlik içinde olmamız gerektiğini söylüyorum" dedi.

Ülkenin birlik ve beraberliğinin önemine dikkati çeken Sarkozy, öldürülen kurbanların anısı ve ülke için bunun sorumluluk olduğunun altını çizdi.

Sarkozy, Toulouse'daki şüphelinin bulunmasını sağlayan yetkililere teşekkür etti. Cumhurbaşkanı, bugün öldürülen Fransız askerlerinin anısı için düzenlenecek törene katılmak için Montauban kasabasına gidecek.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com