Sarkozy Türkiye'ye Geliyor

Sarkozy Türkiye'ye Geliyor
Türkiye'nin AB üyeliğine karşı çıkan Fransa Cumhurbaşkanı'na, bu konuda, Gül ve Erdoğan tarafından net mesajlar verilecek.

19 yıl aradan sonra, Fransa'dan Türkiye'ye Cumhurbaşkanı düzeyindeki ilk ziyaret gerçekleşiyor.

Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sanrkozy G20 Dönem Başkanı sıfatıyla Cuma günü Ankara'ya geliyor.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'le Çankaya Köşkü'nde öğle yemeğinde bir araya gelecek olan Sarkozy, Başbakan Erdoğan'la da görüşecek.

Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Türkiye'nin Avrupa Birliği üyeliğine karşı çıkan Sarkozy'ye, Gül ve Erdoğan tarafından çok net mesajlar verileceğini söyledi.

Bağış, “Türkiye'nin AB süreciyle ilgili daha net, daha açık, daha şeffaf bir süreç beklentimizi, haksızlıkların kaldırılması beklentimizi, adil bir müzakere süreci beklentimizi çok açık ve net bir şekilde ortaya koyacağız” dedi.

Ziyareti yaklaşık beş saat sürecek olan Sarkozy, çalışma ziyareti olduğu Anıtkabire gitmeyecek ve kendisine eşi Carla Bruni de eşlik etmeyecek.

Öte yandan Türkiye'nin Avrupa Birliği ile yakın teması da devam edecek. Başbakan Erdoğan, önümüzdeki günlerde Almanya, Belçika ve İngiltere'ye gidecek. Ziyarette vizelerin kaldırılması ve terörle mücadele ana gündem maddeleri olacak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com