Sarkozy yine haddini aştı

Sarkozy yine haddini aştı
Sarkozy bir kez daha haddini aştı

Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, gelecek yıl ülkesinde yapılacak seçimlerde Fransa'daki Ermeni diasporasının desteğini almak için bugün Ermenistan'ı ziyaret edecek.
 
"BU BİR SOYKIRIMDIR"
 
Ziyareti öncesi Ermeni basınına konuşan Sarkozy, soykırım iddialarını kastederek, "Trajedinin ismini herkes cesaretle söylemeli, bu soykırımdır" dedi.
 
Ermenistan'da iki gün kalacak olan Sarkozy ardından petrol ve doğalgaz bağlantıları yapmak için Azerbaycan'a gececek. Fransa Cumhurbaşkanı Sarkozy Kafkasya ziyareti çerçevesinde Gürcistan'ı da ziyaret edecek.
 
HEDEF ERMENİ OYLARINI ALMAK
 
Fransa'da önümüzdeki nisan ayında yapılacak cumhurbaşkanlığı seçiminde bu ülkedeki 500 bin Ermeni oyunu almak için Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy ve Sosyalist Parti adayı François Hollande şimdiden yarışa başladı. Hollande, cumhurbaşkanı seçilmesi halinde, "soykırım" yasa tasarısını yeniden senatoya getireceğini açıklamıştı. Sosyalis Parti'nin bu atağına Sarkozy Ermenistan ziyaretiyle karşılık verdi.
 
AZNAVOUR'U DA GÖTÜRÜYOR
 
Fransa Cumhurbaşkanı Sarkozy, Ermeni diasporasının desteğini yeniden sağlamak amacıyla bugün Erivan'da olacak. Sarkozy'ye Ermenistan gezisinde çok sayıda bakan, Ermeni asıllı politkacı Patrick Deveciyan, şarkıcı Charles Aznavour, sanatçılar, futbol yıldızları, işadamları eşlik edecek. Gezide, Sarkozy, Ermeni Patriğini ziyaret edecek ve ardından Erivan'da Soykırım Müzesi'ni gezerek çelenk koyacak.
 
Sarkozy, Erivan'daki görüşmesinde Türkiye ile Ermenistan arasında imzalanan protokollerin yeniden canlandırılmasını da önerecek.
 
BAKÜ'YE ENERJİ İÇİN GİDİYOR

 
Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki Yukarı Karabağı sorununu çözmek için kurulan Minsk Grubu üyesi olan Fransa, sorunu çözmek için aktif rol almak istiyor. Sarkozy, Azerbaycan ziyaretinde bu konuyu gündeme getirecek. Ayrıca Bakü ile enerji yolları, Nabucco ve Türkiye konusunu ele alacak.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com