Sarkozy'den camiye 'helal et' çıkarması!

Sarkozy'den camiye 'helal et' çıkarması!
Sarkozy, 'helal et' tartışmasına son vermek için Paris camisini ziyaret etti

Fransa Cumhurbaşkanı Sarkozy, Paris camiine ziyarette bulundu. Partisine üye siyasetçilerin helal et açıklamalarında aşırıya kaçtıklarını dile getiren Sarkozy, 'helal et polemiğine son verilmesi' çağrısında bulundu.

Fransa'da cumhurbaşkanlığı seçimlerine tekrar aday olan Nicolas Sarkozy, ülkedeki ''helal et'' tartışmasına son vermek amacıyla Paris camisini ziyaret etti.
 
Paris camisi yetkilileriyle görüşen Sarkozy, aşırı sağcı lider Marine Le Pen'in başlattığı, sonra kendi partisi üyelerinin de dahil olduğu ''helal et'' polemiğine artık bir son verilmesi gerektiğini söyledi.
 
Ülkedeki Müslümanların bu tartışmadan rencide olmaması gerektiğini ifade eden Sarkozy, ''Müslüman vatandaşlarımızın, doğal olarak diğer vatandaşlarımız gibi bu ülkede kendi inançlarını yaşama hakları olduğunu tekrarlamak istiyorum'' dedi.
 
'AŞIRIYA GİTTİK'
 
Kendi partisine üye siyasetçilerin açıklamalarıyla aşırıya gittiklerini kabul eden Sarkozy, bunu seçim atmosferinin gerginliğine bağladı.
 
Le Pen'in helal et kesimine karşı çıkmasıyla başlayan polemik, daha sonra iktidardaki Halk Hareketi Birliği üyelerinin de katılımıyla ülkede önemli tartışma konusu olmuştu.
 
Sarkozy, son yaptığı konuşmada, tüketiciler için helal et etiketi konmasına karşı olmadığını, ancak okullarda ''helal et''e karşı olduğunu ifade etmişti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com