Sarkozy'nin gözü çiftçi oylarında

Sarkozy'nin gözü çiftçi oylarında
Fransa'da cumhurbaşkanlığı seçimlerine üç aydan az bir süre kalan adayların kampanya gezileri giderek renkli görüntülere sahne oluyor.

Fransa'da iki turlu cumhurbaşkanlığı seçimlerine üç aydan az bir süre kalan adayların kampanya gezileri giderek renkli görüntülere sahne oluyor.

Ülkede kırsal kesimden daha fazla destek alan Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, bugün 49. Paris Fuarını ziyaret etti ve çiftçilerden oy istedi.

Fransa'nın tarım alanında en önemli organizasyonu sayılan fuarın açılışında aday sıfatıyla konuşan Sarkozy, tarım sektörü için iktidarı döneminde aldığı önlemleri anlattı ve seçimlerde çiftçilerin kendisini yine desteklemesini istedi.

Sabah çok erken saatlerinde fuar alınan gelen Sarkozy, kahvaltısını da buradaki hayvan üreticileriyle mütevazi bir sofrada yaptı.

Sarkozy, fuarda toplam 4 saat kalarak, daha önceki cumhurbaşkanı Jacques Chirac'ın burada en uzun kalma rekorunu da kırmış oldu.

Sosyalist Parti'nin cumhurbaşkanı adayı Francois Hollande'ın Pazartesi günü, Demokrasi Hareketi'nin (MoDEM) adayı Francois Bayrou'nun da Pazar günü fuarı ziyaret etmesi bekleniyor.

Fransa, dünyanın önemli tarım üreticileri arasında yer alıyor.(ugk)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com