Sarp Kuray’a yine tahliye yok

Sarp Kuray’a yine tahliye yok
Örgüt kurucusu olduğu gerekçesiyle 4 yıldır Ankara Sincan F Tipi Cezaevi’nde bulunan Sarp Kuray’ın yargılanmasına devam edildi.

İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesi’nde dün görülen duruşmada mahkeme heyeti, Sarp Kuray’ın tutukluluk halinin devamına karar vererek, duruşmayı 25 Haziran tarihine erteledi.
 
Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi 9. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davayı Kuray’ın eşi Nur Sürer ve kızı Sema Kuray’ın yanı sıra çok sayıda seveni izledi.
 
Toplam 7 avukatın savunduğu duruşmada söz alan Kuray’ın avukatlarından Muğla Barosu Başkanı Mustafa İlker Gürkan, AİHM kararının niteliği gereği tüm yargılamanın yenilenmesi gerektiğini belirterek “Aleyhte beyanda bulunan kişiler bizzat mahkeme huzurunda müvekkilimden emir ve talimat almadıklarını, kolluk beyanlarının baskısı altında alındığını beyan ettiler” dedi.
 
“HİÇBİR YERE KAÇMADIM”
 
Kuray da “Ben Kenan Evren gibi tarihin karanlık yüzünü temsil eden liderlik anlayışına karşı çıktım ama benim söz konusu olan örgütle herhangi bir alakam yok. 20 senedir buradayım ve hiçbir yere kaçmadım” dedi. Karar için salonu boşaltan mahkeme heyeti daha sonra yazılı olarak, dışarıda bekleyen avukatlara kararı iletti. Kuray hakkında infazın durdurulması talebi reddedildi. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com