Şaşırtan Pankart!

Şaşırtan Pankart!
CHP İlçe Başkanı Zülfikar İzol yazılı pankartı görenler şaşkınlık yaşadı...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Diyarbakır gezisine ilişkin izlenimlerini Şanlıurfa yolunda bir grup gazeteciyle paylaştı. En son Baykal liderliğinde 2008'de Diyarbakır'a gelen Kılıçdaroğlu gördüğü ilgiden memnun olduğunu söyledi. Kemal Kılıçdaroğlu, 2008 gezisinde CHP otobüsüne Önder Sav'ın Hz. Muhammed'le ilgili sözlerinden ötürü yumurta ve domates atıldığını hatırlattığımda, “2008'te kayıp bir Diyarbakır görmüştüm. Bugün kazanılmaya hazır bir Diyarbakır görüyorum” dedi. Kılıçdaroğlu, Taraf muhaberinin “CHP ile Kürtlerin aşkı yeniden alevleniyor mu ya da bu aşk öldü mü?” sorusuna ise “Aşk ölmez eğer gerçekse, eğer gerçekten seviyorsan” yanıtını verdi.

Üçüncü yol

Kılıçdaroğlu, gördüğü ilgiyi üçüncü yol olarak yorumladı. “AKP ve BDP dışında üçüncü yolu yakalıyorum. Biz AKP gibi inancı, BDP gibi etnik kimliği kullanmayacağız. Halk da bunu istemiyor” dedi. Önümüzdeki aylarda tekrar Diyarbakır'a geleceğini belirten Kılıçdaroğlu, şöyle dedi: “Bir dahaki gelişimde sivil toplum örgütlerini de ziyaret edeceğim. En az iki gün kalacağım. Halka gitmek lazım. Daha fazla gelmek lazım. İnsanlar da benden bunu istiyorlar.”

Amaçlarının daha fazla özgürlük, daha fazla aş iş vermek olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti: “Daha fazla demokrasi ve özgürlük. Baskılar ile bir yere varılmaz ama bir tuzak da var. O tuzak inanç ve etnik kimlik eksenindedir. Eğer o bataklığa girerseniz siz de kaybedersiniz Türkiye'de. Genç bir çocuk barış barış diye bağırdı. Barış özlemi var. Yanıma gelip ben BDP'liyim . Ama seni de seviyorum diyenler oldu.”

Şaşırtan pankart

CHP İlçe Başkanı Zülfikar İzol yazılı pankartı görenler şaşkınlık yaşadı. AK Parti Şanlıurfa Milletvekili olan Zülfikar İzol adını CHP pankartında görüp şaşkınlık yaşayanlar, CHP İlçe Başkanı'nın da aynı isim ve soy ismi taşıdığını öğrenince, bu tesadüfe gülümsedi.


 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com