"Şaşkınım ama kendimden eminim"

"Şaşkınım ama kendimden eminim"
TFF Başkanvekili Göksel Gümüşdağ istifa edecek mi ?

Futbol Federasyonu Başkanvekili Göksel Gümüşdağ, iddianamede 'şike girişimi' ile suçlandı. Habertürk'e konuşan Göksel Gümüşdağ, "Şaşkınım ama kendimden eminim. Neden istifa edeyim" dedi...

Türk futbolunun birbirinden önemli aktörlerinin suçlandığı iddianamede en çok dikkat çeken isimler biri de Göksel Gümüşdağ oldu. İstanbul Büyükşehir Belediyespor Başkanlığı görevini üstlendikten sonra Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu'na giren Gümüşdağ, suçlananlar arasında yer aldı.

TFF'de 'Başkanvekili' sıfatıyla görev alan Gümüşdağ, 'şike girişimi' ile suçlandı. 3 Temmuz'da başlayan soruşturmanın birinci ve ikinci dalgasında ismi geçen ancak Savcı Mehmet Berk tarafından sorgulanmayan TFF Başkanvekili Gümüşdağ, geçtiğimiz ay içinde savcılığa davet edilmişti.

Bu gelişme sornası Göksel Gümüşdağ'ın TFF'deki görevinden istifa ettiği haberleri gelirken, HABERTÜRK'e konuşan Gümüşdağ, "Enteresan gelişmeler oldu. Neyle suçlandığımı bile bilmiyorum. Şaşkınım. Ama kendimden eminim, rahatım. Neden istifa edeyim. Süreci bekleyip göreceğiz. Allah'ın izniyle alnımızın akıyla çıkacağız" ifadelerini kullandı.

TARİHİ KARAR HAZİRAN'DA

TFF, şike ve teşvik ile ilgili tarihi kararını büyük olasılıkla haziran ayı başında alacak. Gizliliğin ortadan kalkacak olması nedeniyle soruşturmayı daha da derinleştirecek olan federasyon, şike soruşturmasında adı geçen kişilerin tek tek ifadesini alacak ve ilgili kulüplerle de resmi yazışma yapacak. Etik Kurulu, büyük olasılıkla mart ayı içinde kapsamlı bir rapor sunacak. Bu kurul, şike ya da teşvik ile ilgili olarak bir mütalada bulunacak. Küme düşme ya da ömür boyu hak mahrumiyeti ile ilgili tarihi kararları Disiplin Kurulu haziran ayında verecek. Kararların Tahkim Kurulu'nda kesinleşecek olması nedeni ile tahmini eylül ayında süreç tamamen bitecek. (EMK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com