"Satılan oylarla" UEFA ve Platini'nin ikiyüzlülüğü!

"Satılan oylarla" UEFA ve Platini'nin ikiyüzlülüğü!
Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Ligine katılmaması için Türkiye Futbol Federasyonuna (TFF) baskı yapan UEFA'nın kendi aleyhine açılan davalarda nasıl davranışlara girdiğini merak ediyor musunuz?

Kıbrıs Rum Kesimi Futbol Federasyonu Mali Sorumlusu Spyros Marangos, 2012 Avrupa Şampiyonasını düzenlemesi için Polonya ve Ukrayna'nın 11 milyon euro rüşvet verdiğini iddia etti.

5 UEFA YETKİLİSİ PARA İÇİN OYLARINI SATTI
Marangos, Ukrayna ve Polonyalı yetkililerin 5 UEFA yetkilisine  oy için para verdiğini iddia ederken, 'Platini'ye 2 yıldır bu iddiayı belgeleriyle sunuyorum ama o kulaklarını tıkamayı tercih ediyor' diye konuştu.
 
Kıbrıs Rum Kesimi Futbol Federasyonu'nun avukatı Neoclis Neocleou ise, 'Eğer Platini iddiamızı dinlemek isterse gizli şahitlerle tezimizi mahkemede kanıtlamaya hazırız' dedi.
 
PLATINI TOPLANTIYI İPTAL ETTİRDİ
Bu iddia yazılı olarak da ele geçirildi. Rüşvet skandalına karışan isimlerin Doğu Bloku ülkelerinden oldukları ortaya çıktı. Son olarak Marangos, Ağustos sonunda UEFA Disiplin Kurulu üyesi Peter Limacher ile görüşme yapmak için randevu aldı. Fakat toplantıdan 4 gün önce toplantı iptal edildi.


Bu toplantının iptalinin direkt Platini tarafından istendiği bildirilirken, Platini'nin, Limacher'e gönderdiği gizli e-mail basın tarafından ortaya çıkarıldı.

SPOR AKADEMİSİ KARŞILIĞI OY SATILDI
UEFA, geçen hafta içinde Kıbrıs Rum Kesimi Futbol Federasyonu yetkililerini İsviçre'ye davet etti. Bu davet sonrası Marangos'un görevine son verildi. Marangos ise son açıklamasında, 'UEFA'nın oyunu satan üyelerinden birisi kendi ülkesinde spor akademisi açılması karşılığında ülkesinin oyunu bu iki ülkeye iletmiştir. Bununla ilgili elimde resmi belge vardır' dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com