Satılmayan Kurbanlıklar Et Balık Kurumu'na!

Satılmayan Kurbanlıklar Et Balık Kurumu'na!
Tarım Bakanlığı, özellikle Doğu bölgelerinden getirilen hayvanların geri dönüşlerindeki nakliye ücretine dikkat çekerek, “Et Balık Kurumu pazarlarda satılamayan kurbanlıkları o günkü cari fiyattan alacak” açıklaması yapt

Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Müsteşarı Vedat Mirmahmutoğlu yaptığı açıklamada, 'Yeterli kurban olmadığı, fiyatların yüksek olacağı' yönünde haberler yapıldığını ifade ederek, ''İddia edildiği gibi hayvan yetersizliği söz konusu değil. Hayvan fazlalığı var. Vatandaşlarımız kombinalara getirmeliri kaydıyla satılamayan hayvanları Et Balık Kurumu'muz hem büyükbaş, hem de küçükbaşı satın alacak” dedi. 

O GÜNKÜ CARİ FİYATTAN ALINACAK

Vatandaşın Türkiye'nin uzak yerlerinden getirip, pazarlarda satamadığı hayvanı geri götürmek için nakliye parası ödemesini istemediklerini belirten Mirmahmutoğlu, “Bu konuda Et Balık Kurumu'na talimat verdik. Hayvan fazlalığından dolayı vatandaşlarımızın mağdur olmaması için Et Balık Kurumu tesislerine getirmeleri durumunda o günkü cari fiyattan ellerinde ne kadar hayvan varsa alınacak. Türkiye'de hayvan arz yetersizliği yaygaralarının aksine, siz de gördünüz ki bugün maske düştü'' diye konuştu. 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com