Satır Satır Rezalet

Satır Satır Rezalet
Fatih Altaylı ve Levent Kırca’nın Habertürk ekranlarındaki kavgası gündeme bomba gibi düşmüştü. Ünlü televizyon yazarı Yüksel Aytuğ’da bu tartışmayı Sabah gazetesindeki köşe yazısında ayrıntılı yorumladı.

Fatih Altaylı ve Levent Kırca’nın Habertürk ekranlarındaki tartışmaları hemen her kesimin tepkisini çekti. Ünlü televizyon yazarı Yüksel Aytuğ’da bu tartışmayı “Teke tek değil taka tak!” adlı yazısında yorumladı.  

İşte Aytuğ’un Altaylı-Kırca tartışması hakkındaki yorumu:

Biri Türkiye'nin en önemli gazetelerinden birinin genel yayın yönetmeni, diğeri ülkenin en önemli güldürü sanatçılarından biri...

Önceki gün Teke Tek stüdyosunda bir masanın iki ucundaydılar.

Sözde tartıştılar... Sözde fikir beyan ettiler... Ama aslında 'sokak kavgasına' tutuştular. Amele iskelelerinde bile artık rastlanmayan bir üslupla birbirlerine saldırdılar, hakaret ettiler. Ne yazık ki, bir televizyon yazarı olarak görmezden gelemedim. Ne yazık ki, kelime kelime deşifre etmek zorunda kaldım. Ve çok üzüldüm...

Bugün Türkiye için kritik bir gün...


Cenazeler, Türk insanının sabrını ve hoşgörü sınırlarını test edecek.
Böylesine kritik bir günün arifesinde Türkiye'nin en saygın kanallarından birinde, bir 'gazeteci' ile 'sanatçı' arasındaki bu sığ tartışmayı yazmak zorunda kaldığım için hem üzülüyorum, hem utanıyorum, hem de barış umduğumuz geleceğimizden endişe ediyorum.


Eminim sevgili Fatih Altaylı da, çok sayın Levent Kırca da 'stüdyo gerilimini' atlatıp, bugün evlerinin 'steril ve sakin' ortamında bu tartışmayı Youtube'dan izlediklerinde, tıpkı benim gibi üzülecek ve pişman olacaklardır. (SAE)
 
AYTUĞ’UN YAZISININ TAMAMI İÇİN TIKLAYIN!

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com