Satış mağazası hizmete açıldı

Satış mağazası hizmete açıldı
Kütahya E Tipi Kapalı Cezaevindeki tutuklu ve hükümlülerin imal ettiği ürünlerin satışa sunulduğu mağaza törenle hizmete açıldı.

Kütahya E Tipi Kapalı Cezaevindeki tutuklu ve hükümlülerin imal ettiği ürünlerin satışa sunulduğu mağaza törenle hizmete açıldı.
Çini, süsü eşyaları, gömlek ve konfeksiyon gibi ürünlerin satışı için Kütahya-Eskişehir karayolu üzerinde oluşturulan mağaza, Cumhuriyet Başsavcısı Rıza Can ve Adli Yargı Komisyonu Başkanı Nuh Kalkan'ın da katıldığı törenle hizmete sunuldu.
Törende konuşan Kütahya Cumhuriylet Başsavcısı Rıza Can, 'Cezaevi İş Yurtlarında çini eşyalar, konfekziyon, cam, marangozluk, cilt işleri başta olmak üzere 12 iş kolunda faaliyet gösterilmektedir. Atelyelerimizde 211 hükümlü çalışmaktadır. Mahkumların ürettiğ ürünler satış magazamızda olduğu İstanbul, Ankara, İzmir Trabzon gibi büyük illerde açılan sergilerde satılmakta ve büyük rağbet görmektedir. Türkiye'deki tüm cezevlerinde görev yapan personelin resmi gmlekleri yanı sıra özel sektöre sipariş üzerine üretim yapılmaktadır. 2010 yılı içinde 110 bin resmi gömlek,10 bin sivil gömlek,300 halk otobüsleri sürücü forması, özel sektöre 15 bin pijama, 325 takım orman memuru üniforması üretimi yapılmış olup ciromuz 1 milyon TLye ulaşmıştır' dedi.
Mağaza açılış törenine ayrıca Başsavcı Vekili Cumhur Söğüt, Ceazevi Savcısı Cemal Duman, Basın Savcısı Abdül Halim Sağlam, Cezevi Müdürü Necati Karacık ve cezaevi personeli de katıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com