Sav Karargah Kurdu!

Sav Karargah Kurdu!
CHP'nin yapacağı kurultayda Parti Meclisi'ne girme şansı azalan Önder Sav, Meclis dışında karargah kurdu. Sav'ın Kızılay'daki bürosu adeta partiçi muhalefetin merkezi haline dönüştü...

18 Aralık'taki kurultayda PM listesine girip girmeyeceği henüz netleşmeyen Önder Sav da kendisine kurultay hazırlıklarını yürütmek üzere karargah kurdu. Sav'ın Kızılay'daki bürosu kurultay karargahı gibi çalışmaya başladı. Sav'ın Baykal'ın odasına yakın olan Meclis'teki odası da CHP kulisinin yürütüldüğü bir merkez gibi.

BAYKAL DA ANGORA'DA ÇALIŞIYOR

CHP'nin eski Genel Sekreteri Önder Sav'ın TBMM'deki odası A Blok'ta, CHP'nin eski Genel Başkanı Deniz Baykal'ın TBMM'deki odası ise B Blok'ta yer alıyor. Sav ve Baykal'ın odaları yan yana olan binalarda olması nedeniyle oldukça yakın. Üstelik iki bina arasında da ortak bir geçişte bulunuyor. Deniz Baykal, milletvekili arkadaşlarını TBMM'deki odasında ağırlıyor. Kabullerini de TBMM'deki odasında yapan Baykal, milletvekilleriyle zaman zaman da TBMM'deki muhalefet kulisindeki bahçede bir araya geliyor. Baykal, bazı misafirlerini de Angora'daki evinde kabul ediyor.

KAZAN'LA AYNI BÜRODA GÖRÜŞMÜŞTÜ

Sav, TBMM'deki odasına henüz gelmedi. Ancak sekretaryası Sav'ın görüşme trafiğini TBMM'den yürütüyor. Herhangi bir evrak ya da eşyayı odasına getirmeyen Sav, sekretarya hizmetlerini Meclis'ten yürütüyor. Sav, görüşmelerini ve çalışmalarını ise Kızılay'daki bürosunda yürütüyor. Sav, Genel Sekreterlik zamanında da özel görüşmelerini zaman zaman bu büroda yapıyordu. Sav, Şevket Kazan ile bir süre önce Kızılay'daki bürosunda görüşmüş ve ikilinin görüşmesi basına yansıyınca oldukça ilgi çekmişti.

 İsrail'le Haydarpaşa karşılaştırması yaptı

• CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye'nin İsrail'e yangın söndürme uçağı göndermesinin 'insani davranışın sonucu olduğunu' belirterek, “Son derece olumlu görüyoruz” dedi. Kılıçdaroğlu, İstanbul'a hareketinden önce Esenboğa Havalimanı'nda basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Bir gazetecinin ''Türkiye'nin İsrail'de çıkan yangınla ilgili yangın söndürme uçakları göndermesini nasıl değerlendiriyorsunuz?'' sorusu üzerine Kılıçdaroğlu, ''İsrail'e gönderilen uçaklar insani davranışın sonucudur. Son derece olumlu görüyoruz. Bu duyarlılık güzel bir şey ama aynı duyarlılık Haydarpaşa yanarken de keşke gösterilebilseydi'' diye konuştu.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com