Sav kurultaya giremeyecek

Sav kurultaya giremeyecek
CHP önümüzdeki günlerde yapılacak olan kurultaya izleyici ve basının alınmasını yasakladı Alınan bu kararla delege olmayan CHP'nin eski Genel Sekreteri Önder Sav'ın da kurultay salonuna girmeme ihtimali var.

27 Şubat’ta  çifte kurultay yaparak parti tüzüğünü değiştirmeye hazırlanan CHP, dün Parti Meclisi'ni (PM) toplayarak tüzük taslağını değerlendirdi. Toplantıda 87 maddelik tüzüğün tüm maddeleri sırayla okundu, üyelere söz verildi. Önceki PM Toplantısı'nda kurultay talepli önerge veren parti içi muhalefet yanlısı 14 üyenin büyük bölümü dünkü toplantıya katılmadı. Bu nedenle Genel Merkez'in hazırladığı taslağa ciddi bir eleştiri olmadı.

Basına kapalı kurultay

PM üyesi Alaattin Yüksel, Genel Merkez'in hazırladığı taslağın muhaliflerin taleplerini de içerdiğini 26 Şubat'taki kurultayda tüzüğün herkesin istediği doğrultuda değişeceğini, bu çerçevede ertesi günkü kurultaya gerek kalmayacağını savundu. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ise bu sözlere "Evet, bence de gerek kalmayacaktır. Zaten kurultay basına ve seyirciye de kapalı olacak" şeklinde karşılık verdi.

Önder Sav giremeyecek

Bu durumda 27 Şubat'ta muhaliflerin gündemiyle toplanacak olan ikinci kurultaya, muhaliflerin lideri konumundaki Önder Sav'ın, kurultay delegesi olmadığı için giremeyebileceği belirtiliyor.
(SRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com