Sav: "Örgüt ne yapacağını bilir"

Sav: "Örgüt ne yapacağını bilir"
Önder Sav, Kurultaya saatler kala konuştu...

CHP eski Genel Sekreteri Önder Sav'dan Kurultay'a saatler kala, Star Haber muhabiri Çağdaş Özer'in sorularını yanıtladı.

CHP'nin eski Genel Sekteri Önder Sav, yarın ki kurultayda parti örgütüne yönelik imalarda bulundu.

İşte Sav'ın açıklamaları

"Sayın Genel Başkanın 28 Şubat çığrılı gündeminde hiçbir somut tüzük maddesi yoktur. Ucu açık bir gündemdir. Ama imza eden arkadaşların çağrılarında tamamen madde madde ne istedikleri çok somut olarak bellidir. Doğrusu şu ana kadar hangi somut tüzük değişikliğini gündeme getirdiği genel merkezin belli değil.Genel merkez adına pek çok konuşmacıyı dinliyoruz günlerdir. Doğrusu bir kısmı benim içimi karartıyor, parti adına şaşırıyorum.Hem partiyi bilmeden, hem tüzüğü bilmeden, hem ne tür değişikliklerin toplumun gündemine getirileceğini bilmeden söylemler geliştiriliyor.

Biz imza sahiplerinin isteklerinin çoğunu da yerine getirdik 27 Şubat kurultayına gerek yoktur gibi anlam gelişiyor. Ne getirildi, hangi şey gündeme geldi Tüzük komisyonundan ne geçecektir kurultay genel kuruluna ne gelecektir, bunlar belli değil. Bunlar belli olmadan tutup, bu şekilde bir değerlendirme yapmak doğru değil, yanlıştır.

Kimi genel merkez yöneticilerinin, demeçlerinde öncelikle böyle bir hoş görüş parti içi demokrasiyi gerçekleştirme düğün bayram havasında kurultay yapma gibi söylemler geliştiriliyor. Arkasından da ne ilginçtir ki aba altından sopa gösterilerek imza verenler, imza verenleri destekleyenler yıldırılmak isteniyor.

CHP örgütü çok deneyimli bir örgüttür. Bu örgüt, nerede ne yapacağını çok iyi bilir, nasıl davranacağını çok iyi bilir. Genel başkana saygısının boyutlarını çok iyi bilir. Ama kendisine de saygı gösterilmesini, sevgi gösterilmesini bekler. CHP'de eksik olan bu saygı ve sevgidir.

Biz korku imparatorluğunu yıktık diyerek korkutucu bir hakimiyet kurmaya çalışmak da yanlıştır. Günlerdir, imza veren kimi delegeler üzerinde genel merkezin kurmakta olduğu baskı, yıldırma taktikleri hiç hoş olmuyor. Parti içi demokrasi böyle gelişmez. En mükemmel tüzüğü de yapsanız, uygulayıcılar o tüzüğe sahip çıkmıyorsa yanlış yere varılır. 26 Şubat kurultayı bu yanlış yere varmadır."

kurultaya katılıp katılmama delegenin iradesine bağlıdır. Hiç kimse, genel başkan da olsa delegenin iradesine ipotek koyamaz.CHP'nin delegeleri, kapıkulu değildir, özgür bir partinin özgür bireyleridir özgürce düşüneceklerdir. Tavırlarını kararlarını özgürce vereceklerdir. Ben CHP delegelerinin 26 ve 27 Şubat'taki kurultaylarda doğru neyse onu yapacaklarına inanıyorum
.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com