Savaş gemileri Akdeniz'de buluştu

Savaş gemileri Akdeniz'de buluştu
Rusya'nın Karadeniz, Kuzey ve Baltık denizi donanmalarına ait toplam 11 savaş gemisinden oluşan birleşik filo, TSİ 15.00 itibariyle Akdeniz'de toplandı.
Rusya Savunma Bakanlığı’ndan resmi RIA ajansına yapılan açıklamaya göre bir hafta önce Rusya’nın Kuzey ve Baltık donanmalarından yola çıkan 7 savaş gemisi dün öğleden sonra Cebelitarık boğazını geçerek Akdeniz’e giriş yapmış oldu.
 
Hürriyet'in haberine göre, Rusya’nın Karadeniz donanmasına ait 4 savaş gemisi ise daha önce Türkiye Boğazlarını geçerek güneydoğu Akdeniz’de Suriye açıklarda uluslararası sularda demir atmıştı.
 
Rusya Deniz Kuvvetleri’ne ait onun üzerinde savaş gemisinin neden Akdeniz’i indirildiği sorusuna izahat getiren Rusya Savunma Bakanlığı, “Üç donanmadan savaş gemilerinin tek komuta altında verilen görevleri yerine getirip getiremeyecekleri test edilecek. Kuzey ve Baltık donanmasına ait gemiler Akdeniz ile Karadeniz’de atışlı tatbikat yapacak. Karadeniz donanmasına ait 4 savaş gemisi ise birleşmeden sonra da güneydoğu Akdeniz bölgesinde verilen görevleri yerine getirmeye devam edecek” açıklaması yaptı. (EAK)
Etiketler: ,
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com