Savaş gemileri İmralı’da

Savaş gemileri İmralı’da
İmralı açıklarında tatbikat yapan savaş gemileri, şiddetli fırtına nedeniyle Gemlik Körfezi ve Bandırma Limanı'na sığındı.

Gemlik Körfezindeki gemilerden 3 çıkarma gemisi ise İmralı Adası ile deniz ulaşımını sağlayan İmralı İrtibat İskelesi’ne yanaştı.
Marmara Denizi’nde etkili olan fırtına nedeniyle, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na ait çıkartma gemileri ile bazı savaş gemileri, Gemlik Körfezi ile Bandırma Limanı’na sığındı. Gemlik Körfezi’ndeki 7 gemi arasında bulunan 3 çıkarma gemisi, İmralı ile deniz ulaşımını sağlayan İmralı İrtibat İskelesi’ne yanaşırken, diğerleri ise açıkta demirledi. Gemlik Körfezi’ndeki savaş gemileri ile Bandırma Limanı’na sığınan üç savaş gemisi vatandaşlar arasında merak konusu oldu. Bandırma’daki bazı aileler gemileri incelemek üzere iskeleye gitti.

Bazı yetkililer gemilerin, Çanakkale Savaşının 98'inci yıldönümü törenlerinden dönerken fırtınaya yakalandığı için Gemlik Körfezi ile Bandırma Limanı’na sığındığını söylerken, bazı yetkililer ise bu gemilerin İmralı Açıkları’nda devam eden rutin tatbikat sırasında fırtına nedeniyle böyle bir önlem aldıklarını belirtti.(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com