Savaş gemileri İstanbul yolunda

Savaş gemileri İstanbul yolunda
Rus savaş gemileri rotalarını İstanbul ve Çanakkale Boğazlarına çevirdi

Rusya’nın Karadeniz ve Baltık Donanmalarına ait Novoçerkask ve Minsk isimli büyük taarruz gemileri, üslerini terk ederek açık denize çıktı. Gemiler Karadeniz’in İstanbul ve Çanakkale Boğazlarını rota aldı.

Durumu değerlendiren Savunma Bakanlığı, “Rusya Deniz Kuvvetleri Akdeniz’de askeri varlığı sürdürme görevi çerçevesinde sürekli bağlantı sağlayan askeri gemilerinin planlı rotasyonunu aşamalı olarak devam ettirecek.” açıklamasında bulundu. 5-6 Eylül tarihlerinde Boğazları geçecek olan taarruz gemileri Akdeniz’deki görev mahallerine varacak.

Savunma Bakanlığı, günümüzde Rusya Deniz Kuvvetleri’nin Akdeniz görevlerinin arasında “bulundukları bölgede hava, deniz altı ve deniz üstü olarak durumu gözetlemek ” olduğunu da belirtti.

Son dönemde Nestraşimıy isimli güvenlik gemisi, Şabalin, Amiral Nevelskoy ve Peresvet isimli büyük taarruz gemileri, Rusya Deniz Kuvvetleri’nin Akdeniz’de varlığını sürdürme planı çerçevesinde stratejik öneme sahip bölgelerde görevlerini gerçekleştirmeye devam ediyor.(MUE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com